Aktuality

Toto ukáže Škoda na autosalóne v Paríži 2018

Škoda na autosalóne v Paríži 2018
Škoda Kodiaq RS 2018

V čase, keď sa verejne špekuluje o význame a zmysle konvenčných autosalónových výstav a niektoré významné značky nepotvrdili svoju účasť na výstave v Paríži, niektoré automobilky ponúknu peknú porciu noviniek. Tohtoročný Paríž bude všeobecne bohatý na zaujímavé premiéry a medzi značky, ktoré ponúknu viac ako iba jednu, patrí aj mladoboleslavská Škoda.

O jednotlivých vozidlách Škoda, ktoré zažijú premiéru na autosalóne v Paríži 2018, sme už písali niekoľkokrát.

Škoda Kodiaq RS

V prvom rade sa tešíme a nedočkavo čakáme na Škoda Kodiaq RS, športovú úpravu populárneho SUV. Doteraz automobilka zverejňovala prevažne detaily exteriéru a naznačila dizajn digitálnej prístrojovej dosky, celkový pohľad na Kodiaq RS nám ale stále ostáva utajený.

Prečítajte si aj:


AKTUALIZOVANÉ: Škoda ukázala ďalšie detaily Kodiaqu RS a úplne nové logo RS

ERIK STRÍŽŠkoda Vision RS

Očakávame tiež jeden z najväčších pútačov tohtoročnej parížskej jesene - Škoda Vision RS. Zhmotnená štúdia výrazne estetického, športového kompaktného modelu od Škody naznačuje dizajn, ktorým sa bude automobilka uberať v nasledovných rokoch. Vízia je to skutočne zaujímavá a ohlas na túto tému nám dokazuje, že ľudia majú o novinky z dielne Škody záujem.

Prečítajte si aj:


Automobilka odhalila prvé skice nového kompaktu Vision RS!

Redakcia


Nová Škoda Vision RS ukázala interiér, poteší aj vegánov a ekológov

RedakciaŠkoda Karoq Sportline

Automobilka Škoda ďalej predvedie nové modelové variácie kompaktného SUV-čka Karoq. Pripraviť sa môžeme na športovo ladený Karoq Sportline s pohonom predných a všetkých kolies, s dvomi benzínovými TSI a dvomi naftovými motormi TDI s výkonom 110 kW (150 k) alebo 140 kW (190 k). Najsilnejší variant bude dvojlitrový benzín TSI.

Škoda na autosalóne v Paríži 2018
Škoda Karoq Sportline 2018

Škoda Karoq Scout

Popri verzii Karoq Sportline automobilka predvedie aj terénny Karoq Scout . O pohon tejto verzie sa postarajú dva naftové motory s výkonom 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k) a benzínový motor 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k).

Prečítajte si aj:


Škoda Karoq dostala výbavu Scout, ponúkne pohon predných i všetkých kolies

ERIK STRÍŽŠkoda Octavia G-TEC 2018

Iba pred niekoľkými dňami sme sa dozvedeli aj o modernizovanej Škoda Octavia G-TEC, teda verzii na CNG. Nová plynová Octavia má dlhší dojazd, väčšiu nádrž na CNG (17,7 kg) a menšiu benzínovú nádrž (11,8 litra). 1,5-litrový motor spaľujúci stlačený zemný plyn aj benzín dosahuje maximálny výkon priaznivých 96 kW (130 k).

Škoda na autosalóne v Paríži 2018
Škoda Octavia G-TEC s predĺženým dojazdom na CNG, 2018

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie