Aktuality

Chevrolet Blazer sa po rokoch vracia ako úžasné dizajnové SUV

Chevrolet Blazer u nás nie je známy, pretože európsky trh nie je na veľké americké pick-upy zvyknutý. Pôvodný K5 Blazer sa vyrábal v rokoch 1969 to 1999, potom sa premenoval na Tahoe a Chevrolet ho predával v Južnej Amerike. Nová podoba Blazera reflektuje aktuálne dizajnové trendy v autopriemysle a dopĺňa ich o vysokú mieru komfortu a bezpečnostnej techniky. Popravde, ten dizajn je natoľko pútavý, že by sme ho radi videli aj na našich cestách, nehovoriac o tom, že by sme radi sadli za jeho volant a prevetrali tých avizovaných 305 koní.

Na Slovensku značka Chevrolet ešte pred niekoľkými rokmi ponúkala modely Spark, Aveo (4- a 5-dverové) Cruze (4- a 5-dverové a Station Wagon), Malibu, Trax, Orlando a Captiva. Dnes značka u nás nepredáva a teda ani nádeje na kúpu Blazera nie sú na mieste, automobil však stojí za trocha pozornosti.

Chevrolet Blazer (USA, 2019)

Ako pohon Blazer ponúkne buď 2,5-litrový štvorvalcový motor s výkonom 193 konských síl a 255 Nm alebo 3,6-litrový V6 s výkonom 305 konských síl a 365 Nm. Štandardne bude vozidlo stáť na 18-palcových, voliteľne na 21-palcových koliesách. SUV si tamojší zákazníci budú môcť objednať ako prednokolku alebo s pohonom všetkých kolies . Tí, ktorí sa rozhodnú pre druhú alternatívu, budú môcť výberom jazdného režimu vybrať aj pohon predných kolies. Prevodovka je výlučne automatická.

Chevrolet Blazer (USA, 2019)
Chevrolet Blazer (USA, 2019)

Chevrolet Blazer zapadá medzi modely Equinox a Traverse a zaujímavosťou je jeho obrovský batožinový priestor: so sklopenými zadnými sedadlami až 1818 litrov. Okrem iného sa dvere batožinového priestoru otvárajú a zatvárajú elektricky ovládaním nohou.

Skutočnosť, že Chevrolet Blazer môže byť obzvlášť zaujímavý pre majiteľov prívesov: verzia s motorom V6 vie odtiahnuť až 2 041 kilogramov.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie