Aktuality

Mníchovská firma dala na Ducati Monster 1200R pravé zlato. Ako dlho vydrží?

Ducati Monster 1200R (foto: Diamond Atelier)

Mníchovská spoločnosť Diamond Atelier nie je tak známa ako napríklad Brabus, Hamann, či ABT Sportsline, ale svojich priaznivcov nepochybne má. Jej série upravených motocyklov sa tešia popularite a dobrým predajom, vďaka ktorým vie spoločnosť upravovať stále nové a nové série motoriek.

Ducati Monster 1200R (foto: Diamond Atelier)

Diamond Atelier upravuje a ďalej predáva predovšetkým motocykle značky BMW, ale v jej ponuke nájdeme aj Suzuki DR650 či Ducati Scrambler Sixty2. Jedným z tých zaujímavejších projektov je Ducati Monster 1200R, ktorá okrem iných doplnkov vytvorených pomocou 3D tlače obsiahla aj akcenty z pravého 24-karátového zlata.

Ducati Monster 1200R (foto: Diamond Atelier)

Obsah zlata na motorke Ducati nie je vôbec minimálny. Zlaté sú niektoré viditeľné rámy, detaily a hrany sú zvýraznené maľovanými čiarami tiež zo zlata. Skrátka, tuningové štúdio disponuje schopnosťou Midasovho dotyku a predvádza to prakticky.

Celkom by nás zaujímalo, ako dlho tieto pozlátené detaily vydržia a aký vplyv na ne bude mať počasie. Pevne veríme, že človek, ktorý si takúto motorku kúpi, bude môcť predvádzať jej zlaté akcenty aj po rokoch.

Viac fotografií od Diamond Atelier nájdete v galérii pod článkom:

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie