Aktuality

Volkswagen už testuje svoje nové SUV T-Cross

Nové SUV od Volkswagenu T-Cross sa už testuje na okruhu. Foto: motorauthority
Nové SUV od Volkswagenu T-Cross sa už testuje na okruhu. Foto: motorauthority

Keď sa na ženevskom autosalóne v roku 2016 predviedol koncept T-Cross Breeze, vzbudil pozornosť, ale nedávali sme mu šance na sériovú výrobu. Tú mu nedávame ani dnes, predsa kombinácia malého SUV a kabrioletu vyzerá pekne, ale nebola by praktická a zrejme ani predajná. Názov si však koncept s najväčšou pravdepodobnosťou ponechá a čoskoro sa spoznáme s T-Crossom. Nový člen rodiny esúvečiek od značky Volkswagen bude nafúknutým Polom a v hierarchii modelov pod aktuálne vychyteným T-Rocom.

Subkompaktné SUV bude stáť na základoch malého hatchbacku Polo, s najväčšou pravdepodobnosťou od neho preberie viac kľúčových dizajnových prvkov, ale ostane verné aj novej modelovej sérii T. V portfóliu automobilky malé SUV nahradí nie celkom populárne CrossPolo z roku 2010 a bude vôbec najmenším SUV výrobcu. Dnes je ním práve spomínaný T-Roc. Zaujímavosťou je, že na základoch T-Crossu sa pravdepodobne postaví aj Audi Q1.

Volkswagen T-Cross by sa v predaji mohol objaviť s predným pohonom a tiež pohonom všetkých kolies, motory budú kombinované s manuálnou aj automatickou prevodovkou. Očakáva sa, že pohonné jednotky budú zdieľané s aktuálnym Polom.

Novinka by mohla konkurovať automobilom ako Hyundai Kona, Honda HR-V či KIA Stonic.

Značka Volkswagen sa prebíja na piedestál kráša esúvečiek: okrem už spomínaného T-Rocu ponúka aj TIguan, 7-miestny Tiguan Allspace, úplne nový Touareg a obrovský Amarok.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie