Aktuality

Bazárový tip: Historický Rolls za pár šupiek! Tipnite si cenu, na toto máte aj vy!

Aj tí, ktorí majú tučné peňaženky a bankové kontá zvyčajne vedia, že na taký Rolls-Royce ešte skrátka nemajú dosť. Veď za taký Rolls-Royce Wraith 6.6 (465 kW) zaplatíte minimálne 315-tisíc eur, a to už má najazdených tisíc kilometrov. Cena takého Rolls-Royce Phantom Coupe (338 kW) atakuje hranicu závratných 600-tisíc eur. Skrátka, Rolls vždy bol, je a aj bude vecou pre najnáročnejších a najbohatších.

Ale niekedy aj motyka vystretlí a nejaký ten Rolls-Royce si môžete zadovážiť aj vtedy, keď máte do vrecka hlbšie. Budete sa musieť zmieriť s tým, že už má čosi najazdené a výroby predčí aj dátum vášho narodenia. My však vieme, že každý veterán má niečo do seba a auru, ktorú moderné superluxusné a supervýkonné stroje nedokážu nahradiť.

Ako sme prehliadali internetové bazáry, hoci to nerobíme radi, lebo sa len zbytočne týrame, že tie kúsky nepatria nám, našli sme aj tento krásny historický Rolls-Royce Silver Wraith.

Bazárový Rolls-Royce Silver Wraith (1946)

Má najazdených 61 587 km, motor so zdvihovým objemom 4257 cm³ (4,3 l) a výkonom 90 kW (122 koní) a karosériu James Young. Tento kúsok je z roku 1946, celkovo sa nový model vyrábal v rokoch 1946 až 1959 a dizajnom sa prakticky vôbec nelíšil od ostatných predvojnových modelov výrobcu, predovšetkým svojho priameho predchodcu - Wraithu.

Bazárový Rolls-Royce Silver Wraith (1946)

Automobilka sa druhej svetovej vojne vzchopila a začala vyrábať prvý povojnový model: Silver Wraith. V preklade Strieborný prízrak nemal sériovo vyrábanú karosériu, každý z modelov bol vyrábaný na objednávku. Model z autobazáru s českými evidenčnými číslami má karosériu James Young, z ktorej sa vyrobilo 1783 kusov.

Bazárový Rolls-Royce Silver Wraith (1946)

Silver Wraith, ktorý sa nachádza v bazári Vadim s.r.o., je údajne po renovácii a má povolenie od českého ministerstva kultúry na vývoz do zahraničia. Automobil je vybavený pravostranným riadením, rádiom, minibar pre zadných pasažierov, rozsiahle drevené obloženie, vyklápacie stolíky a dokonca tempomat.

Bazárový Rolls-Royce Silver Wraith (1946)

A tá cena? Historický Rolls-Royce Silver Wraith sa predáva za - pozor - iba 78 990 €! Uvážte, že za jeden byt v Bratislave by ste si mohli kúpiť rovno dva takéto Rollsy a je takmer isté, že úver v takejto výške dostane aj taký priemerný Slovák. Už len vymyslieť, kto bude za lacno takýto veterán servisovať…

Ak vám ale zdá byť aj takmer 80-tisíc priveľa peňazí, môžete sa rozhliadnuť po starých Rolls-Royceoch vo vzdialenejšom zahraničí. Napríklad anglická stránka Classic Cars for Sale ponúka model Silver Wraith (predtým volaný Silver Shadow Long Wheelbase), avšak vyrobený v roku 1980, za oveľa priaznivejších 12 500 britských libier. Má však najazdených 138 843 míľ (223 446 km).Zdroje:
https://www.autobazar.sk/15731394/rolls-royce-wraith-silver/
https://www.classiccarsforsale.co.uk/rolls-royce/silver+wraith/256791


Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?