Toto bude bomba! Lexus pripravuje novú vlajkovú loď.

Zaujímavá správa pre fanúšikov značky Lexus! Spoločnosť zaregistrovala v americkej patentovej kancelárii ochrannú známku LQ v kategórii ,,autá a ich konštrukčné časti”. Podľa portálu Lexus Enthusiast, môže byť LQ označenie nového vlajkového crossoveru, založeného na koncepte LF-1 predstaveného v januári v Detroite.
Vydané  Text: 

Ochrannú známku LQ zaregistrovali 7.mája 2018 pod číslom 87909977 na americkom úrade pre patenty a ochranné známky. V označovaní vozidiel Lexus je písmeno L rezervované pre vlajkové modely, počnúc superluxusnou limuzínou LS, cez nové kupé Lexus LC až po Lexus LX – najväčšie SUV prémiovej triedy. Do tejto schémy logicky zapadá Lexus LF-1 Limitless, ktorý je v podstate syntézou troch spomínaných modelov. LF-1 výrobca označuje ako vlajkový crossover, spája dokonalý luxus limuzíny so štýlom kupé a priestrannosťou SUV. Písmeno Q v názve by podľa portálu mohlo znamenať Quintessence. Najnovší koncepčný model LF-1 Limitless z dielne kalifornského štúdia Calty Design Research vzbudil na autosalóne v Detroite veľkú pozornosť. Počas premiéry šéf americkej divízie Lexusu Jeff Bracken povedal rovno: ,,Toto auto musíme vyrobiť.” V rozhovore s Automotive News dodal, že LF-1 sa pre značku môže stať ďalším automobilom superlatívov. „Vyššia trieda luxusných automobilov je oblasť, v ktorej by sme chceli posilniť našu pôsobnosť,“ povedal Bracken. Podľa odhadu znalcov automobilovej brandže by sa mal model dostať na trh v roku 2021. Japonský časopis Mag-X predpokladá, že nový model bude debutovať s rovnakými pohonnými jednotkami ako najnovší Lexus LS – 3,5 litrovým benzínovým motorom V6 twin turbo a hybridnou jednotkou Lexus Multi Stage Hybrid System. Tiež predpokladajú, že v prevedení F bude konštruktéri použijú nový štvorlitrový motor V8 twin turbo s výkonom 600 kW. Lexus oznámil, že reálna je aj plne elektrická verzia vozidla a variant poháňaný vodíkovými palivovými článkami.
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?