Aktuality

Objednali ste si Range Rover Velar? Možno si počkáte, na vine je nehoda v Anglicku

Čakacie doby na dodanie nových automobilov nie sú práve najpríjemnejšie. Nakonfiguruje si vlastné vytúžené auto, zaplatíte zálohu a potom čakáte aj celé mesiace na to, kedy ho výrobca konečne dokončí a pošle k vášmu predajcovi. Ak si objednávate Land Rover Velar v špeciálnej športovej úprave Special Vehicle Operations, vaša nedočkavosť bude o to väčšia.

Potom je naozaj nepríjemné, keď vám predajca zavolá, že vaše auto je už na ceste, ale potom sa opäť ozve so smutnou správou, že bolo počas prepravy poškodené. A tak, že celý model je totálne nepoužiteľný a neopraviteľný! Nedávna nehoda v Anglicku je priam kuriózna, odhalila však slabinu tohto krásneho esúvečka, zároveň dala za vznik jeho novej špeciálnej verzii - SUV kabriolet!

Náhodne vyrobený Range Rover Velar Convertible (2018)

Pri nehode sa poškodili dovedna tri vozidlá, okrem dvoch Velarov aj jeden Evoque. Najhoršie z nich dopadol práve ten Velar, ktorý prišiel o strechu vrátane stĺpikov karosérie.

Akú slabinu teda nehoda odhalila? Horná polovica karosérie sa dá očividne strhnúť pomerne jednoducho, respektíve aspoň to tak na prvý pohľad vyzerá. Keby v aute sedeli ľudia, už by boli celkom určite po smrti. Je však nutné podotknúť, že taký enormný nápor by nezvládlo asi žiadne auto na svete, ak nepočítame obrnené transportéry. Hornú polovicu auta poškodila nákladná plošina nákladiaku, ktorý prevážal nové automobily a po poslednej vykládke ju vodič zabudol uložiť do východzej polohy. V dôsledku toho plošina narazila do mosta vedeného ponad diaľnicu a doslova odrezala strechu prevážaného Velaru.

Náhodne vyrobený Range Rover Velar Convertible (2018)
Range Rover Velar v plnej paráde

Kto vie, možno dá táto nehoda za vznik myšlienky na Range Rover Velar Convertible, prvý prototyp je už na svete. Veď v minulosti už automobilka experimentovala s modelom Evoque Convertible a výsledok vôbec nevyzeral zle!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie