Stačí sa spýtať „Ako sa má moja škodovka?“ a Amazon odpovie

Pripojenie áut k elektronike v domácnosti nadobúda čoraz praktickejšie formy. Tá najnovšia od Škody sa nám naozaj páči.
Vydané  Text: 

**Digitálny domáci asistent Amazon Alexa (Echo) síce u nás neslávi veľké úspechy, v zahraničí si však našiel množstvo priaznivcov. Tento šikovný pomocník pripojený na internet a odpovedajúci na vaše takmer akékoľvek pokyny a otázky vie najnovšie aj komunikovať s autami značky Škoda.** Keď sa zariadenia Amazon Alexa spýtate, ako sa má vaša škodovka, automaticky vám odpovie syntetickým ženským hlasom technické podrobnosti o Octavii, Superbe, Karoqu či Kodiaqu. Je to možné vďaka službe Škoda Connect, ktorú výrobca ponúka pre všetky svoje modely ako príplatkovú výbavu. Služba Škoda Connect má tri základné piliere funkčnosti: Infotainment Online, Care Connect a Emergency Call. Každý z nich je dôležitý a pripojenie k Amazon Alexa spadá pod druhý uvedený, Care Connect. Vďaka pripojeniu auta na internet vie poskytnúť vybrané údaje autorizovaným zariadeniam, v tomto prípade domácemu asistentovi Amazon Alexa.
Zariadenie od Amazonu dokáže rozpoznať vaše otázky aj v prípade, že nie sú zostavené podľa konkrétneho vzoru. Spýtať sa môžete napríklad aj: „Alexa, koľko kilometrov môžem prejsť na svojej Škode bez tankovania?“ alebo „Je moja Škoda zamknutá?“ a podobne. Bohužiaľ, služba je zatiaľ dostupná iba pre otázky a odpovede v anglickom jazyku. Predpokladáme však, že v roku 2018 a pre mladých ľudí by to už nemal byť problém. Podobné údaje, ale v grafickej podobe, môžete vidieť priamo na displeji svojho mobilného telefónu. Stačí, aby ste mali v mobile nainštalovanú na to určenú aplikáciu a aby vaše auto disponovalo pripojením Škoda Connect. Službu s Amazon už ponúkajú aj iné značky automobilov, napríklad aj SEAT, Volkswagen či Ford a Tesla.
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.