Aktuality

Tesla má problémy s koróziou, autá zvoláva do servisov

Zvolávacia akcia na automobily Model S od spoločnosti Tesla Motors sa týka iba modelov, ktoré boli vyrobené pred aprílom 2016. Ide o celkovo 123-tisíc kusov automobilov, ktoré boli distribuované prevažne po Spojených štátoch amerických, avšak nemožno vylúčiť, že niekoľko stoviek alebo dokonca tisícok sa prepravilo aj do Európy, eventuálne aj na Slovensko.

Problém sa týka možnej korózie určitých súčastí automobilu. Nie je to však dejavu od istej japonskej značky, ktorá mala problémy s hrdzavením karosérie, problémy Tesly sa týkajú skrutiek. Ich eventuálna korózia údajne spôsobuje to, že na riadenie automobilu je potrebné vyvíjať väčšiu silu. Nejde teda o vadu, ktorá by mala za dôsledok prípadné ohrozenie posádky.

Tesla Model S – Spoveď majiteľa, ktorý má vážnych problémov plné zuby!

PREČÍTAJTE SI AJ: Spoveď majiteľa, ktorý má vážnych problémov Tesly Model S plné zuby!

S rovnakým problémom sa pred niekoľkými rokmi stretli aj spoločnosti Ford a Lincoln, nejde teda o ojedinelú situáciu. Celkovo sa zvolávacie akcie nevyskytujú tak výnimočne, aby sme ich mohli považovať za príklad nekvality alebo nespoľahlivosti. Ide o preventívnu akciu, ktorú automobilka zaplatí v rámci záruky, prípadne v rámci samotného faktu, že jazdíte jej vozidlo.

Tesla k vzniknutej situácii dodala, že problém s korodovaním skrutiek zaznamenala iba na miestach s chladným podnebím a v lokalitách, v ktorých sa v zime používa posypová soľ. Slovensko by teda kritéria takejto lokality spĺňalo.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie