Kupujete jazdené auto? Takto si overíte skutočný stav kilometrov!

Kupujete ojazdené auto? Pred kúpou si poriadne skontrolujte technický stav auta a okrem toho, ak je to možné, overte si aj stav kilometrov. Prinášame zoznam stránok, na ktorých si môžete skontrolovať počet najazdených kilometrov.
Vydané Text: 

1. [https://www.seka.sk/overenie-vozidla](http://) Na tejto stránke firmy S-EKA spol. s r. o., ktorá vykonáva emisné kontroly, si môžete skontrolovať počet najazdených kilometrov. Pri každej emisnej kontrole totiž technik zapisuje aj stav počítadla kilometrov, takzvaného odometra. Po zadaní uvedenej adresy sa vám zobrazí formulár, do ktorého zadáte evidenčné číslo vozidla, identikačné číslo karosérie VIN, prípadne číslo protokolu alebo číslo nálepky. Po zadaní údajov sa vám zobrazí kompletná história emisných kontrol aj s počtom najazdených kilometrov. A vy si môžete skontrolovať skutočný stav kilometrov a porovnať ho s počtom kilometrov na počítadle.
2. [https://www.stkonline.sk/overenie-technickej-kontroly-a-najazdenych-kilometrov/](http://) Druhým zdrojom je oficiálna stránka na [overenie STK](https://platimiestekacka.sk/), čiže technickej kontroly auta, ktorú musí absolvovať každé vozidlo staršie ako 4 roky. Za vek auta sa v tomto prípade považuje prvé prihlásenie vozidla do prevádzky. Po prekročení 4 rokov musí každé vozidlo absolvovať povinne technickú a emisnú kontrolu každé dva roky. Samozrejme, stav počítadla kilometrov technik uvádza v protokole a vy ho môžete skontrolovať. Najmä ak ide o vozidlo jazdené na Slovensku, s veľkou pravdepodobnosťou budete aj vy schopní skontrolovať skutočný stav najazdených kilometrov.
3. [https://ko.sk/Home.aspx?Menu=id:Kontrola](http://) Ďalšou alternatívou je stránka na overenie kontroly originality. Tam si do zobrazeného formulára zadáte identifikačné číslo vozidla VIN vzhľadom na to, že drvivá väčšina protokolov KO sa týka dovezených vozidiel. A tie ešte nemajú pridelené slovenské evidenčné čísla, takže jediným identifikátorom je spomínané číslo VIN. Je uvedené v technickom preukaze, prípadne si ho pri prehliadke auta jednoducho opíšete z karosérie auta. Niektorí predajcovia absolvujú kontrolu originality ešte s nestočenými kilometrami, takže máte šancu na odhalenie podvodu.
4. [https://www.carfax.eu/article/odometer-fraud-europe.html](http://) V prípade, že kupujete auto dovezené z Nemecka, ktoré ešte nie je prihlásené, môžete na tejto linke skontrolovať počet najazdených kilometrov. Po zadaní VIN čísla vám táto stránka zobrazí zodpovedajúce dokumenty. 5. [https://www.vincheck.cz/ a https://www.kontrolatachometru.cz/](http://) Jazdené vozidlá z Česka môžete skontrolovať na týchto adresách, kde sa vám zobrazia protokoly z technických a emisných kontrol, takže opäť môžete odhaliť manipuláciu s tachometrom aj v prípade, že si chcete doviezť auto zo zahraničia. 6. [https://cz.vindecoder.eu/](http://) V prípade, že si chcete overiť skutočný rok výroby s tým, čo uvádza predávajúci v inzeráte, odporúčame vám využiť takzvaný VIN dekóder. Ukáže vám všetky dôležité údaje o vozidle: značku, model, typ karosérie, rok výroby, výkon motora, typ prevodovky a počet stupňov a aj krajinu výroby.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.