Spotreba áut sa bude merať inak, výsledky budú reálnejšie

WLTP bude platiť na celom svete a zohľadní aj také faktory ako napríklad vyššie rýchlosti či iné zmeny počas jazdy.
Vydané  Text: 

WLTP znamená Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure a pre zákazníkov bude znamenať krok smerom k reálnejším odhadom spotreby moderných automobilov.

„Pri uznávanom meracom cykle NEDC nebol kladený veľký dôraz na dynamiku jazdy a pri nízkych konštantných rýchlostiach vykazovali malé motory ideálnu spotrebu. Keďže sa nový cyklus WLTP snaží o niečo lepšie simulovať správanie vodičov na cestách, automobily budú častejšie spomaľovať aj zrýchľovať.“ uvádza sa v našom článku k rovnakej problematike z decembra minulého roka.
Ako uvádza značka Mercedes-Benz, merania WLTP sa viac orientujú na reálne dopravné dianie (zahŕňajú napríklad dvojnásobnú dĺžku skutočnej jazdy, vyššie rýchlosti či prudšie zmeny jazdy) oproti od roku 1992 až doteraz používanému NEJC (novému európskemu jazdnému cyklu). Podľa WLTP už je certifikovaná aj nová generácia automobilov Mercedes-Benz CLS, spadá do emisnej triedy Euro 6d-TEMP. Do jesene 2018 prejdú všetky osobné motorové vozidlá značky Mercedes- Benz na meranie spotreby podľa WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure).
Pokračujte na ďalší príspevok »Spravodajstvo

Podvodníci a zlodeji si vydýchnu. HAKA oficiálne končí po 7 rokoch. Iniciatívu občanov štát prebrať nechcel, vraj kto by to robil

  • HAKA, občianska iniciatíva, ktorá pomáhala hľadať kradnuté vozidlá, končí. Štefan Farkas a Roman Grožaj projektu venovali niekedy aj 12 hodín denne a bez akéhokoľvek financovania.

     Zaujímali nás dôvody, prečo s projektom končia a čo bude nasledovať. Prikladáme archívny rozhovor so zakladateľom Štefanom Farkasom z mája 2019
  • Redakčný špeciál

    Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

  • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

     Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.