Nový Hyundai Santa Fe môže zachrániť život aj vášmu dieťaťu! Ako?

Veľký palec hore pre Hyundai.
Vydané  Text: 

Štvrtá generácia modelu Santa Fe prináša pokročilé asistenčné systémy a viac priestoru pre posádku. Novinka je atraktívnejšia aj po dizajnovej stránke. Predná maska s kaskádovým efektom využíva veľkú mriežku chladiča, úzke denné svetlomety a výrazné chrómové prvky. Na rozdiel od menšieho modelu Kona nové Santa Fe pôsobí o niečo elegantnejším dojmom.
Podobne je na tom aj interiér, ktorý je vyrobený z kvalitnejších materiálov. Dotyková obrazovka je umiestnená vyššie a páči sa nám aj prítomnosť fyzických tlačidiel. Vďaka predĺženému rázvoru budú mať cestujúci na zadných sedadlách viac miesta najmä v pozdĺžnom smere. Posun vpred nastal aj v oblasti aktívnej bezpečnosti. Santa Fe vás po novom upozorní na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách, aby sa nestalo, že v rozhorúčenom aute zamknete dieťa či domáceho miláčika. Ďalšou novinkou je systém schopný dočasne zabrániť pasažierom vystúpiť v prípade, že k autu smeruje iné vozidlo, ktoré by vás pri vystupovaní mohlo zraziť. Ďalšie detaily sa dozvieme už čoskoro na autosalóne v Ženeve.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Spravodajstvo

Podvodníci a zlodeji si vydýchnu. HAKA oficiálne končí po 7 rokoch. Iniciatívu občanov štát prebrať nechcel, vraj kto by to robil

  • HAKA, občianska iniciatíva, ktorá pomáhala hľadať kradnuté vozidlá, končí. Štefan Farkas a Roman Grožaj projektu venovali niekedy aj 12 hodín denne a bez akéhokoľvek financovania.

     Zaujímali nás dôvody, prečo s projektom končia a čo bude nasledovať. Prikladáme archívny rozhovor so zakladateľom Štefanom Farkasom z mája 2019
  • Redakčný špeciál

    Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

  • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

     Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.