Horké spomienky po rokoch: Stevie Wonder prežil ťažkú autonehodu: Ako mohol slepý spevák šoférovať? (FOTO)

Len tri dni po vydaní jeho albumu Innervisions, dňa 6. augusta 1973, sedeli Stevie Wonder a John Harris v aute na ceste do Salisbury. John šoféroval, Stevie odpočíval na sedadle spolusediaceho. Hudba zo slúchadiel ho uspávala. Harris sa pokúšal predbehúť kamión…
Vydané  Text: 

A v tom sa to stalo. Škrípanie kolies, kovové nárazy a rozbité sklá ako v nejakom hollywoodskom filme. A jedno skončilo v hudobníkovom čele. Wondera museli okamžite previesť do baptistickej nemocnice v Severnej Karolíne, kde lekári konštatovali zlomenú lebku a ťažké mozgové krvácanie. Počas piatich dní ležal v kóme. Jeho hlava bola napučaná a takmer trikrát väčšia ako je jej normálna veľkosť.
*„Jediná vec, ktorú si pamätám z momentu, keď som bol v bezvedomí je, že mi bolo dobre. Bol som niekoľko dní na oveľa lepšom duchovnom mieste, vďaka ktorému som si uvedomil veľa vecí. Moji strážcovia tam hore mi povedali, čo musím urobiť, aby som sa mal v živote lepšie,“* povedal hudobník.
Po siedmich mesiacoch od nehody už Stevie opäť vystupoval. Wonder sa úplne uzdravil, aj keď stratil chuť. Bola mu navrhnutá plastická operácia na odstránenie jaziev zanechaných haváriou. Stevie sa však rozhodol inak. Jazvy si nechal ako pamiatku na toto kritické obdobie, ktoré prežil. *Zdroj: ranker.com*
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?