Kufrové dvere sa ešte môžu vyvíjať, tento koncept počíta aj s displejom a dotykovými plochami

Zdá sa, že piate dvere na autách až takým prudkým vývojom neprechádzajú, hoci sme sa za posledné roky mohli stať svedkami zavedenia niekoľkých nových technológií.
Vydané  Text: 

**Spoločnosť Plastic Omnium ešte minulý rok predstavila koncepčné vozidlo, ktoré malo byť demonštráciou nových technológií piatych dverí na autách. Koncept tejto značky je pútavý pre použitie farebných displejov a dotykových plôch, ktoré úplne alternujú tradičné mechanické tlačidlá.** Úlohou nových funkcií od Plastic Omnium je komunikácia s ostatnými účastníkmi cestnej premávky, napríklad umožnia zobraziť grafiku chodca prechádzajúceho cez prechod a upozornenie, že by mal vodič idúci za vami spomaliť. Kto vie, či táto technológia umožní aj tvorbu personalizovaných správ pre ostatných vodičov. „To by bola krása, keby sme vedeli pomalým autám po predbiehaní vynadať nielen trúbením, ale aj slovami napísanými na displeji.“ Koncepčné kufrové dvere obsahujú kameru pre rozpoznávanie tváre majiteľa vozidla, dotykovú plochu úplne nahradzujúci mechanické tlačidlo a tiež aerodynamický prvok, ktorý má podľa slov výrobcu potenciál redukovať emisie oxidu uhličitého až o 1 gram na kilometer.
Pokračujte na ďalší príspevok »Spravodajstvo

Podvodníci a zlodeji si vydýchnu. HAKA oficiálne končí po 7 rokoch. Iniciatívu občanov štát prebrať nechcel, vraj kto by to robil

  • HAKA, občianska iniciatíva, ktorá pomáhala hľadať kradnuté vozidlá, končí. Štefan Farkas a Roman Grožaj projektu venovali niekedy aj 12 hodín denne a bez akéhokoľvek financovania.

     Zaujímali nás dôvody, prečo s projektom končia a čo bude nasledovať. Prikladáme archívny rozhovor so zakladateľom Štefanom Farkasom z mája 2019
  • Redakčný špeciál

    Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

  • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

     Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.