Kamionista v Žiline vrazil do stojacich áut, poškodil dokopy 7 vozidiel

VIDEO | Nehoda kamióna sa odohrala ešte 24. januára 2018. 52-ročný vodič so svojím kamiónom nezvládol pravotočivú zákrutu a narazil do áut čakajúcich na svetelnej križovatke.
Vydané  Text: 

Pri nehode nikto neprišiel o život, podľa policajného zboru Slovenskej republiky, ktorá video zverejnila na svojom kanáli na sociálnej sieti Facebook, sa pri nej ľahko zranili traja ľudia. Táto bilancia je mimoriadne dobrá, ak uvážime, že kamión zatlačil stojacu dodávku Renault Trafic k druhému kamiónu tak, že dôsledky mohli byť pre vodiča Renaultu smrteľné. Video poukazuje na silu kamiónov a na to, že aj malá chyba môže mať fatálne následky. Pri nehode zasahovalo osem hasičov, celkovo boli poškodené tri kamióny, jedna dodávka a tri osobné vozidlá: starší Mercedes-Benz kombi, Škoda Felicia a Kia Sorento.
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.