TOP23 Najkrajších príjazdových ciest pre inšpiráciu

FOTOGALÉRIA: Niekedy aj obyčajné fotky vedia inšpirovať a potešiť. Pozrite si tie najkrajšie dizajny príjazdových ciest, ktoré sme našli na internete – nebudete ľutovať.
Vydané  Text: 

Mať vlastné parkovisko pred domom, to je vrchol ľudského blahobytu!

Keď som žil v Starom meste v Bratislave, sníval som o tom, ako raz budem parkovať vlastné auto pri vlastnom dome.. Asi si viete predstaviť, aká zlá situácia je tam s parkovaním – a ja som mal dlhú Alfu Romeo 159 Sportwagon, ktorej obratnosť nebola práve ideálna. Kombinácia tuhého riadenia, nízkeho podvozka, dlhých previsov vzadu aj vpredu bola skrátka nočnou morou a neraz som parkoval aj niekoľko minút, len by som na 15 cm vysokom obrubníku neodpálil predný spojler alebo nenatrhol pneumatiku o ostrú hranu diery v ceste. Pravidelne smrdela spojka, keď som sa snažil zadkom nacúvať na chodník a x-krát som musel vystúpiť z auta, aby som videl, či som od vedľajšieho auta vzdialený aspoň tie dva centimetre od šúchania plechov. Susedia to asi až tak neriešili a odretý lak na autách bol na našej ulici nepríjemnou a častou záležitosťou. Skrátka, sníval som o vlastnom dome a vlastnej príjazdovej ceste, kde nebudem musieť riešiť zle parkujúcich susedov, budem mať vždy voľné parkovacie miesto a hocikedy budem môcť auto umyť a skontrolovať bez účasti babiek pozorujúcich ma z okna bytovky. Podarilo sa, dnes stojím pred otázkou, ako si túto príjazdovú cestu zveľadím a spravím tak, aby bola naozaj peknou. Denno denne teda sledujem fotoblogy a Pinteresty, aby som sa inšpiroval. Už v tom mám pomerne jasno a s príchodom teplejšieho počasia sa pustím do práce, ale medzitým som našiel veľké množstvo krásnych dizajnov príjazdových ciest, o ktoré sa rád podelím s čitateľmi Autovín.
Nech sú tieto fotografie zozbierané prevažne z Pinterestu inšpiráciou pre všetkých, ktorí majú dom a uvažujú nad jeho zveľadením alebo pre ľudí, ktorí sa nejaký ten dom ešte len chystajú kúpiť či postaviť.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.