Najdrahšie fára sveta a ich majitelia: Z týchto autíčok vás porazí!

Pozrite sa na vaše kľúčiky od auta. Ste spokojní so značkou vášho štvorkolesového miláčika? Autá, ktoré nám na ceste vykrúcajú hlavy častejšie ako okoloidúce sexi ženy, však stoja milióny.
Vydané  Text: 

Aj tie ale majú svojich právoplatných majiteľov. Sú nimi finančníci alebo celebrity, ktoré sa MUSIA presúvať na večierky iba v luxuse. Kým vy si nechávate svoje neumyté auto v garáži, alebo na parkovisku kvôli nekonečným zápcham MHD, títo „páni“ sa vyvážajú na športiakoch, limuzínach či mega drahých veteránoch. Mnohé z ich áut majú okrem vysokej ceny ešte jednu drahú vlastnosť… sú to buď najrýchlejšie, najexkluzívnejšie alebo najmodernejšie autá sveta! **Pozreli sme sa na „fára“ známych hviezd, ktoré veselo parkujú aj na verejnosti, aby dráždili nás, obyčajných ľudí…** 1. Kim Kardashian vlastní Ferrari F430 za 186 925 dolárov
2. Paris Hilton je majiteľkou Custom Bentley GT Continental za 285 000 dolárov
3. P. Diddy môže machrovať s Maybachom za 360 000 dolárov
4. David Beckham sa vyváža na Rolls-Royce Phantom Drophead za 407 000 dolárov
5. Rick Ross je hrdým majiteľom Maybachu 57 za 430 000 dolárov
6. Jay Leno má doma Mercedes SLR McLaren v hodnote 500 000 dolárov
7. Nicholas Cage si pulíruje svoje Ferrari Enzo za 670 000 dolárov
8. Kanye West vlastní veľmi drahé Lamborghini Aventador za 750 000 dolárov
9. Simon Cowell si zarobil na skoro dvojmiliónové Bentley
10. 50 Cent doma parkuje tiež dvojmiliónové Lamborghini Gallardo
11. Jay Z má luxusný Maybach Exelero za osem miliónov dolárov
12. Paul Pappalardo má zatiaľ najdrahšie známe autíčko, Ferrari 250 GTO za 52 milíonov dolárov!
*Zdroj: dailynews.com*
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.