Revolučná páska na opravu netesností by mohla byť súčasťou každej autovýbavy

Na internete sme našli reklamné video na istú pásku, ktorou figurant lepí všetko možné. Je to niečo ako známa kobercovka, avšak odolná pred tlakom vody.
Vydané  Text: 

Každý, kto sa nebojí poctivej ručnej práce, vie oceniť vlastnosti obyčajnej kobercovky (Duck Tape). Tá pevná šedá páska je skrátka vrchol ľudského vývoja a myslíme si, že človek, ktorý ju vymyslel, by mal byť v učebniciach dejepisu!

V automobilovom svete sa nájdu takí špekulanti, ktorí pomocou kobercovky vedia provizórne opraviť aj výfuk, turbo či poškodené netesniace trubice v motorovom priestore. Uniká freón? Kobercovka! Odtrhnutý výfuk? Kobercovka! Odpadávajúci plech? Opäť kobercovka! Snáď jediná a pritom vážna nevýhoda tejto šedej pásky tkvie v jej neschopnosti odolávať vode. Respektíve – dokáže na krátky čas zamedziť unikaniu vody cez plastové alebo kovové hadice či trubice, avšak po určitej dobe stratí svoju priľnavosť. Tento problém rieši takzvaná Flex Tape, ktorej demonštračné video si môžete pozrieť tu: Táto čierna páska odoláva aj vysokému tlaku vody, zdanlivo dokonalo priľne k akémukoľvek – aj mokrému – povrchu. To sa len tak nevidí. Týpek na videu dokonca páskou lepí aj akvárium zo skla a dokonca celý na polovicu rozrezaný čln. Pri pohľade na toto video sme takmer nadšení: veď si len predstavte, koľko problémov by s takouto páskou mohli fušeri a špekulanti opraviť áut! 🙂
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.