Aktuality

ELEKTROMOBILITA: Veľká pomoc pre obyvateľov Hlohovca! Do nemocnice ich bude voziť sociálny taxík.

V Hlohovci začal tento týždeň premávať sociálny taxík. Mesto bude na tieto účely využívať elektrickú dodávku Nissan E-NV200 Evalia, ktorá bezemisne dopraví starých alebo telesne postihnutých ľudí do miestnej nemocnice.

ELEKTROMOBILITA: Veľká pomoc pre obyvateľov Hlohovca! Do nemocnice ich bude voziť sociálny taxík.

Teoreticky dojazd vozidla je zhruba 170 kilometrov, a preto mesto zaviedlo objednávkový systém. Hlohovčania starší ako 65 rokov, držitelia preukazu osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, prijímatelia domácej opatrovateľskej služby poskytovanej mestom Hlohovec a prijímatelia registrovanej služby si tak budú musieť služby sociálneho taxíka objednať minimálne deň dopredu, a to prostredníctvom telefónu, SMS alebo osobne. Každá jazda je navyše spoplatnená paušálnym poplatkom vo výške 0,50 eura.

ZDROJ + FOTO: Facebook mesta Hlohovec

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie