Nová Impreza sa začne predávať už tento piatok. Cena neteší, ale očakávali sme ju.

Nová Impreza spúšťa predaje spoločne s odolným kombi/ crossoverom Subaru XV.
Vydané  Text: 

„Návrat legendárneho modelu Impreza do Európy už má aj svoje číselné vyjadrenie. Novinka je na Slovensku k dispozícii od 19 990 €,“ uvádza slovenský distribútor vozidiel Subaru. Za túto cenu bude možné získať verziu s motorom 1.6i ES Classic a s automatickou prevodovkou, pričom nová Impreza ponúkne vskutku pestrú paletu bezpečnostných technológií a funkcií pre komfort. Subaru tento balíček pomenovalo EyeSight a obsahuje funkcie automatického protikolízneho brzdenia, adaptívneho tempomatu, protikolízneho riadenia škrtiacej klapky či udržiavania vozidla v jazdnom pruhu – to už v štandardnej výbave.
Subaru Impreza 2018
Za príplatok päť a pol tisíca eur sa bude Impreza dodávať vo verzii 1,6 CVT Style Navi, ktorá je vybavená aj funkciami ako asistent diaľkových svetiel a systém detekcie vozidiel vzadu, vyhrievanie predných sedadiel, spätných zrkadiel a odmrazovanie stieračov, LED stretávacie i diaľkové svetlá s funkciou natáčania do zákrut, ale aj dvojzónovú automatickú klimatizáciu, volant a hlavicu radiacej páky v koži a 17-palcové zliatinové disky.
Subaru Impreza 2018
Celkovo sa v ponuke predajcov bude objavovať v 8 farebných prevedeniach laku (biela, strieborná, šedá, čierna, dvakrát červená a dvakrát modrá).

Nové Subaru XV

Spoločne s novou Imprezou sa od tohto piatka začne predávať aj nové Subaru XV. Ponúkať sa bude s cenami od 25 490 eur vyššie, motorické verzie ponúkne takisto iba dve: 1.6i-S ES a 2.0i-S ES.
Subaru XV 2018
XV je vybavený systém EyeSight ako Impreza, pridáva však systém X-Mode pre jazdu v ľahkom teréne a na nespevnených povrchoch. Základná výbava sa volá Comfort, vyššia výbava Style NAVI pre obe motorizácie pridáva navigačný systém a balík pokročilej bezpečnostnej výbavy. Subaru XV ponúkne až deväť možných lakov karosérie, v porovnaní s Imprezou pridáva navyše „Cool Grey Khaki“ a výraznú oranžovú.Pokračujte na ďalší príspevok »SERVIS

Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?
 • ROZHOVOR

  Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.