Tipnite si, koľko kusov Hyundai Kona už jazdí po Slovensku?

Predaje sa pustili len teraz, podľa výrobcu sú čísla úspechom.
Vydané  Text: 

„Hyundai hlási vysoký záujem o nové SUV KONA,“ tvrdí názov najnovšej správy, ktorú zverejnila značka Hyundai na Slovensku. Čo to znamená v reálnych číslach? Tie zreteľne dokazujú, že Slovensko je malý trh. Hyundai Kona je projekt, ktorý reaguje na stále rastúci dopyt verejnosti po mestských crossoveroch. Tieto vozidlá perfektne kombinujú hatchbacky s SUV-čkami, respektíve medzi nimi tvoria akýsi medzistupeň. Nie je to iba o slovenskom trhu, ale o tom celosvetovom na čele s čínskym. Kona teraz bojuje o svoje miesto v pomerne početnej konkurencii: z neprémiového sveta sú to Seat Arona, Škoda Karoq, Mazda CX-3, Citroen C3 Aircross, Peugeot 2008, prémioví výrobcovia majú BMW X1 a X2, Mercedes-Benz ponúka svoje GLA a spomenúť by sme mohli ešte mnohých ďalších.
Ako uvádza Hyundai, slovenskú premiéru nové vozidlo prežilo na autosalóne v Nitre v októbri tohto roka, od minulého týždňa je spustená kampaň v médiách a už dnes po slovenských cestách jazdí 20 kusov modelu Kona. Do konca roka by malo pribudnúť ďalších 80 kusov, čím by sa bilancia predaja len na konci roka 2017 ustálila na okrúhlej stovke. Kona sa u nás predáva zatiaľ iba s benzínovým motorm 1.0 TGDi (88 kW) a s objemnejším 1,6-litrovým 177-koňovým motorom, ktorý umožňuje aj pohon všetkých štyroch kolies. Cena neklesá pod 14 490 eur, za variant s automatickou prevodovkou a výbavou Comfort si dokonca zaplatíte takmer 20-tisíc eur. Vzhľadom na kúpnu silu Slovákov je zaujímavé, že až dve tretiny predajov tvoria silnejšie verzie s pohonom 4×4. Budúci rok by sa ponuka motorizácií mala rozšíriť aj o naftové agregáty a tiež o výlučne elektrický variant. Kona by tak mohol byť jeden z najkrajších elektromobilov vôbec.
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.