Bude svetovým autom roka nová Škoda Karoq? Pozrite si zoznam konkurentov!

Boj sa môže začať!
Vydané  Text: 

Ak sa ale nejakej automobilke nepodarí vyhrať hlavnú cenu, veľkú šancu uspieť majú aj v iných kategóriách, ako napríklad Svetové luxusné auto roka, Svetové mestské auto roka či Svetové zelené auto roka. Tento rok bude súťaž doplnená aj o špeciálnu cenu za dizajn.
Do hlavnej kategórie však nemôžu automobilky prihlásiť akékoľvek auto. Prihlásiť môžu len modely, ktoré sa predávajú na najvýznamnejších svetových trhoch a aspoň na dvoch kontinentoch. Aj preto mali niektoré automobilky problém s registráciou. Také BMW X2 nakoniec z rebríčka úplne vypadlo. O titul Svetové auto roka 2018 nakoniec zabojuje 35 áut, pritom niektoré automobilky nominovali hneď niekoľko modelov.
Takej Alfe Romeo by ocenenie určite pomohlo konečne nájsť zopár zákazníkov, a preto do súťaže registrovala okrem Giulie aj Stelvio. Zvýšiť šance si ale chcú aj Volvo či Volkswagen, ktorý zapojil do súťaže až 3 modely. Najväčšie ambície ale má Kia. Potenciál má nabrúsený model Stinger, ktorý môže zamiešať karty. Modely Stonic, Picanto a Niro už také šance nemajú. Nebude chýbať ani zástupca automobilky Škoda – model Karoq **Svetové auto roka 2018 – zoznam nominovaných vozidiel.** + Alfa Romeo Giulia Alfa Romeo Stelvio BMW X3 Buick Regal / Opel/Vauxhall Insignia Citroen C3 Aircross / B-SUV C3 Aircross Dacia Duster Ford Fiesta Genesis G70 Honda Accord Hyundai Kona Jeep Compass Kia Niro Kia Picanto Kia Stinger Kia Stonic Land Rover Discovery Mazda CX-5 Mitsubishi Eclipse Cross Nissan LEAF Nissan Micra Opel/Vauxhall Crossland X Peugeot 3008 Range Rover Velar
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.