Nádhera! Takto si Jaguar uctil vojenských veteránov.

Palec hore!
Vydané  Text: 
Dnes si pripomíname 99. výročie ukončenia 1. svetovej vojny. Pri tejto príležitosti vyrobila značka Jaguar pamätnú stenu, na ktorú umiestnila špeciálne upravený F-Type. Ten zaujme hlavne unikátnou fóliou s textom z knihy In Flanders Fields (Na poliach vo Flandroch), ktorá popisuje hrôzy zákopovej vojny. Na poliach a v zákopoch vtedy rástol práve vlčí mak. Ten sa neskôr stal symbolom prvej svetovej vojny a svoje miesto si našiel aj na dekoratívnej potlači.
Stena bude zdobiť továreň v Castle Bromwich, kde sa spomínaný F-Type vyrába. Vidieť ju budú môcť aj vodiči z neďalekej diaľnice M6. Druhé auto sa zúčastní spomienkovej Roadshow po Veľkej Británii. Výber továrne nebol náhodný. Počas druhej svetovej vojny v nej vyrábali legendárne stíhačky Spitfire. Automobilka Jaguar tiež aktívne pomáha veteránom s nachádzaním pracovných miest po návrate z misií. Od roku 2013 dokonca zamestnali až 29 bývalých vojakov, za čo dostala spoločnosť aj ocenenie.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Predstavujeme AUDI Q6 e-tron: Technologický skok

  • Toto nie je vylepšenie, ani evolúcia. Audi Q6 e-tron predstavuje úplne novú generáciu elektromobilov Audi.

     Nová platforma, nový dizajn, nové technológie, nové riešenia. Také významné, že budú základnými stavebnými kameňmi pre Audi ešte na mnoho ďalších rokov.  Model Q6 e-tron je priekopníkom, ktorý prináša tieto riešenia ako úplne prvý.
  • SERVIS

    Inovatívny rad legálnych žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED W5W je dostupný už aj na Slovensku

  • ams OSRAM, svetový líder v oblasti optických riešení, rozšíril rodinu na Slovensku legálnych LED žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED o žiarovku W5W.

     Osvedčenie Ministerstva dopravy SR o vnútroštátnom typovom schválení komponentu je aktuálne udelené pre náhradné LED svetelné zdroje typu: H1-LED, H4-LED, H7-LED, H7-LED (24 V), a novo aj pre W5W-LED.