Nádhera! Takto si Jaguar uctil vojenských veteránov.

Palec hore!
Vydané  Text: 

Dnes si pripomíname 99. výročie ukončenia 1. svetovej vojny. Pri tejto príležitosti vyrobila značka Jaguar pamätnú stenu, na ktorú umiestnila špeciálne upravený F-Type. Ten zaujme hlavne unikátnou fóliou s textom z knihy In Flanders Fields (Na poliach vo Flandroch), ktorá popisuje hrôzy zákopovej vojny. Na poliach a v zákopoch vtedy rástol práve vlčí mak. Ten sa neskôr stal symbolom prvej svetovej vojny a svoje miesto si našiel aj na dekoratívnej potlači.
Stena bude zdobiť továreň v Castle Bromwich, kde sa spomínaný F-Type vyrába. Vidieť ju budú môcť aj vodiči z neďalekej diaľnice M6. Druhé auto sa zúčastní spomienkovej Roadshow po Veľkej Británii. Výber továrne nebol náhodný. Počas druhej svetovej vojny v nej vyrábali legendárne stíhačky Spitfire. Automobilka Jaguar tiež aktívne pomáha veteránom s nachádzaním pracovných miest po návrate z misií. Od roku 2013 dokonca zamestnali až 29 bývalých vojakov, za čo dostala spoločnosť aj ocenenie.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?