Zberateľ áut prežíva najhoršie chvíle svojho života, fotky hovoria za všetko!

Oheň – dobrý sluha, zlý pán!
Vydané  Text: 

Zberateľ áut prišiel v priebehu niekoľkých hodín o takmer celú svoju zbierku. V garáži zhorelo až 40 vzácnych veteránov, hasiči nemali šancu niečo zachrániť. „Keď sme prišli na miesto, celá budova bola zahalená ohňom. Nemohli sme nikoho poslať dovnútra, a tak sme zaujali defenzívne taktiku,“ hovorí šéf miestnych hasičov, Bruce Ferguson. Majiteľ vzácnej zbierky, Garry Cassidy, sa v tej chvíli nachádzal v Las Vegas a aj keď mu škodu preplatí poisťovňa, viac ho trápi strata niektorých jedinečných kúskov. „Nie je to o peniazoch, niektoré autá boli nenahraditeľné. Podpíšte mi šek na koľko chcete, ale tieto autá mi to nevráti.“ Príčina požiaru zatiaľ nie je známa a škodu predbežne vyčíslili na 3 milióny dolárov.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.