Brutálne rýchlu cestnú štvorkolku vyvíjajú Slováci! Stovku dá za 2,5 sekundy.

Hotový produkt predstavia už o pár dní.
Vydané  Text: 

Počuli ste už niekedy o spoločnosti Engler Automotive Limited? Ani my nie. Podľa dostupných informácií ide o slovenskú firmu, ktorá onedlho predstaví výkonnú cestnú štvorkolku. Pôjde o jediné vozidlo svojho druhu. Na prvý pohľad vyzerá model Engler F.F ako kríženec auta so štvorkolkou.


Podobné vozidlá nemajú špecifické zaradenie, a tak výrobca umiestnil svoj prvý produkt do vlastnej kategórie – Superquad. Predná a zadná časť pripomína automobil. Fotografie kokpitu nie sú k dispozícii a celý superquad je tak trochu zahalený rúškom tajomstva.


Poznáme len hlavné technické parametre, za ktoré by sa nemusel hanbiť žiaden superšport. Z 0 na 100 km/h sa dostanete iba za 2,5 sekundy a maximálna rýchlosť atakuje hranicu 350 km/h. Celkový výkonu sústavy má hodnotu 850 koní, pričom auto váži len 850 kilogramov – pomer hmotnosti 1:1.


Prvý superquad sa oficiálne predstaví na medzinárodnom autosalóne v Dubaji, ktorý sa bude konať už 14. novembra.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.
 • Aktualizované

  Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

 • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

   Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.