Vytiahnite lupu! Volkswagen Golf Sportsvan je po modernizácii takmer rovnaký.

Automobilka sa rozhodla oživiť model Sportsvan jemným faceliftom.
Vydané  Text: 
Pred 3 rokmi prišiel Volkswagen s náhradou za tak trochu škaredý Golf Plus. Nástupca prekvapil zaujímavým dizajnom, ktorý za tie roky vôbec nezostarol. Sportsvan nevyzerá len ako nafúknutý Golf, má totiž osobitý charakter. To si môžete všimnúť aj v interiéri, ktorý sa od obyčajného modelu líši už na prvý pohľad. Treba pripomenúť, že auto patrí na zoznam ohrozených druhov. Konkurenční súperi sa už dávno premenili na crossover či SUV, no Sportsvan tomuto trendu zatiaľ odoláva.


Aj keď to tak možno nevyzerá, na fotografiách je naozaj modernizované auto. Zmeny spoznáte len ťažko, ja som obe verzie porovnával a našiel som pár drobných rozdielov. Predný nárazník má agresívnejší vzhľad. Maska decentnejšie prepája predné svetlomety a ozdobné lišty sú zapracované tak, aby plynulo prechádzali do grafiky svetlometov. Bočná silueta je bez viditeľných zmien. Zadná časť sa môže pýšiť vylepšenými svetlometmi.


V interiéri sľubujú kvalitnejšie materiály, koncept ale ostal bez väčších zmien. Všimli sme si nový dotykový displej, ktorý postupne pretláčajú do všetkých áut v koncerne. Smútime za otočným potenciometrom na reguláciu hlasitosti. Ten nahradili dotykovými tlačidlami, ktoré výrazne zhoršujú komfort ovládania. Výbava sa rozšíri o elektronické prvky. Poteší asistent pre cúvanie s prívesom alebo pomocník pre jazdu v zápchach, kedy je vozidlo schopné jazdiť takmer autonómne. Pod kapotou nájdeme až päť pohonných jednotiek. K dispozícii budú tri benzínové a dva dieselové motory. Nebude chýbať ani nový agregát 1,5 TSI s funkciou vypínania dvoch valcov.


Modernizovaný Golf Sportsvan uvidíme už o pár dní na jeho oficiálnej premiére vo Frankfurte.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


ODPORÚČANÉInzercia

Advertisement