VIDEO: Nebúrajte zbytočne! Naučíme vás zvládnuť nedotáčavý šmyk, princíp je veľmi jednoduchý.

Stačí sa držať týchto jednoduchých zásad, ktoré vám môžu zachrániť život.
Vydané  Text: 
Mnohí ľudia si stále myslia, že s nedotáčavosťou majú problémy len vozidlá s predným pohonom kolies. Vo videu vás ale presvedčia, že nedotáčavý šmyk hrozí každému, a to bez ohľadu na poháňanú nápravu. Ako taký šmyk zvládnuť? Riešenie je prekvapujúco jednoduché a všestranné.


Veľmi dôležité je sledovať zákrutu, do ktorej sa ženiete. Riziko šmyku je vysoké hlavne v ostrých zákrutách, kedy sa mnohí vodiči snažia prepísať všeobecne známe zákony fyziky. Včasnou reakciou však môžete šmyk bez problémov zvládnuť.


Akonáhle pocítite stratu trakcie, je veľmi dôležité ubrať plyn, citlivo brzdiť a zatáčať do požadovaného smeru. Celý trik spočíva v prenášaní váhy na predné kolesa, ktoré tak získajú lepšiu trakciu. To dosiahneme brzdením, kedy sa celé auto nakloní dopredu. Je však veľmi dôležité, aby ste s brzdovým pedálom zaobchádzali jemne, inak celý priebeh ešte zhoršíte.

**Pozrite si názornú ukážku:**
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »SERVIS

Inovatívny rad legálnych žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED W5W je dostupný už aj na Slovensku

  • ams OSRAM, svetový líder v oblasti optických riešení, rozšíril rodinu na Slovensku legálnych LED žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED o žiarovku W5W.

     Osvedčenie Ministerstva dopravy SR o vnútroštátnom typovom schválení komponentu je aktuálne udelené pre náhradné LED svetelné zdroje typu: H1-LED, H4-LED, H7-LED, H7-LED (24 V), a novo aj pre W5W-LED.