Koľko fliaš sa vojde do kufra nového Karoqu? Viac, ako vypijete za rok.

Je to síce v prvom rade reklama, ale experiment od Škoda Auto poukázal na „schopnosť“ Karoqu niesť aj mimoriadne množstvo športových fliaš.
Vydané  Text: Rovný tisíc kusov 0,5-litrových bidonov (športových fliaš), to je ten počet, ktorý Karoq odviezol vo svojom batožinovom priestore s využitím variabilných prvkov. Dokopy to dáva síce iba 500 litrov objemu fliaš, tie však majú obaly a nie celkom kompaktné rozmery.

Batožinový priestor Škody Karoq má kapacitu 521 litrov a po posunutí zadného radu sedadiel o 15 centimetrov (funkcia Varioflex) narastie o ďalších 67 litrov. Po úplnom sklopení sedadiel a využití všetkých variabilných prvkov kapacita kufra dosahuje až 1810 litrov. To sú veľmi priaznivé údaje.

Kurióznu správa Škoda zverejnila v súvislosti so zistením, že na Tour de France jeden tím cyklistov spotrebuje týždenne až tisíc takýchto bidonov vody. Jednou jazdou na Karoqu teda bolo možné prepraviť celú týždennú spotrebu fliaš. Ako uvádza Škoda, pretekári holandského tímu LottoNL – Jumbo počas pretekov dlhých 3 540 km vypijú 2 500 až 3 000 bidonov.

Nabudúce by mal Karoq zamachrovať znova a preniesť tie fľašky aj naplnené vodou.
Pokračujte na ďalší príspevok »SERVIS

Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?
 • ROZHOVOR

  Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.