Najpredávanejšie značky podľa krajín – VW či Škoda si ani neškrtnú, svetu vládne Toyota!

Len počas minulého roka sa predalo viac ako 88 miliónov automobilov.
Vydané  Text: 

Po prečítaní nadpisu by ma určite nejeden fanúšik koncernu najradšej zmlátil starým filtrom pevných častíc, ale je to tak. Koncern Volkswagen sa po sčítaní áut všetkých značiek nakoniec stal najúspešnejším výrobcom automobilov a porazil Toyotu o nejaké drobné, no pri pohľade na jednotlivé krajiny môžeme usúdiť, že najpopulárnejšou voľbou je jednoznačne Toyota. Tá je absolútnym víťazom tejto štatistiky a dôverujú jej ľudia v 49 krajinách sveta.


Koncern jednoznačne ovládol európsky trh a samotný Volkswagen je najpredávanejšou značkou v 14 krajinách. Ford si ešte nejakým zázrakom udržal Veľkú Britániu a aj vďaka nej vládne v 8 krajinách sveta. Spoločnú priečku zdieľajú automobilky Renault a Škoda, ktorým nevedia odolať obyvatelia šiestich krajín. Malým prekvapením je Dacia, pretože sa s piatimi krajinami pomaly doťahuje na materskú automobilku. Pomohol jej hlavne východný trh, ale napríklad aj také Maroko. Fiat dominuje na domácej pôjde, no zanedbateľné nie sú ani štáty ako Turecko, Srbsko, Litva či vzdialená Angola.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Spravodajstvo

Podvodníci a zlodeji si vydýchnu. HAKA oficiálne končí po 7 rokoch. Iniciatívu občanov štát prebrať nechcel, vraj kto by to robil

  • HAKA, občianska iniciatíva, ktorá pomáhala hľadať kradnuté vozidlá, končí. Štefan Farkas a Roman Grožaj projektu venovali niekedy aj 12 hodín denne a bez akéhokoľvek financovania.

     Zaujímali nás dôvody, prečo s projektom končia a čo bude nasledovať. Prikladáme archívny rozhovor so zakladateľom Štefanom Farkasom z mája 2019
  • Redakčný špeciál

    Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

  • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

     Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.