Mercedes-Benz a jeho úplne nová trieda X

Sledujte predstavenie novej triedy X od Mercedes-Benzu naživo priamo tu.
Vydané  Text: Najnovší prírastok do stuttgartskej línie terénnych vozidiel má zdieľať väčšinu svojich komponentov s novým Nissanom Navara. Spolupráca so skupinou Renault-Nissan nie je pre Mercedes žiadnou novinkou. V minulosti spolupracovali pri vývoji mestskej dodávky Citan a naftové motory od Renaultu môžeme nájsť aj v kompaktných modeloch prémiovej značky.
Pod kapotou nového pickupu sa majú objaviť výrobky z domácej dielne Mercedesu. Očakávať môžeme štvor- a šesťvalcové naftové agregáty. Hovorí sa aj o hybridnej verzii, ktorá by mala neskôr obohatiť ponuku motorov. Mercedes ponúkne nový model v rôznych verziách. Rátať môžeme s pracovne orientovanou, ale aj luxusnou verziou so všetkým komfortom a vymoženosťami, ktoré poznáme z iných SUV modelov značky. **Sledujte predstavenie novej triedy X od Mercedes-Benzu naživo priamo tu:**
Pokračujte na ďalší príspevok »SERVIS

Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?
 • ROZHOVOR

  Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.