Nissan zabudoval do Juke akčnú 360° kameru, dá sa vyberať a používať kdekoľvek

Kamera má postmoderný dizajn a také prevedenie, aby sa dala použiť iba na jednom špeciálnom type stojanu. Nahráva video v 360° režime a v rozlíšení 4K.
Vydané  Text: Palubné kamery (dash cams) nie sú ničím novým, už roky sledujeme kamerové záznamy z policajných naháňačiek priamo z interiérov policajných áut a tisícky videí z Ruska, ktoré sa medzičasom na internete stali fenoménom. Štandardom je, že keď niekto chce nahrávať svoju jazdu, robí to s pomocou samostatnej kamery, ktorú si pripevní na spätné zrkadlo na čelnom skle alebo kdekoľvek inde, odkiaľ je výhľad pred vozidlo. Crossover Nissan Juke teraz prišiel so zaujímavou inováciou v podobe 360-stupňovej akčnej kamery, ktorá sa dá používať ako dash cam, zároveň však odpojiť a používať samostatne. Kamera má postmoderný dizajn a také prevedenie, aby sa dala použiť iba na jednom špeciálnom type stojanu. Nemyslíme si, že to bol ústretový krok k zákazníkom, pretože tí viac ocenia štandardné formáty uchytenia. 360-stupňová kamera nahráva videá v 4K rozlíšení a z nižšie priloženého videa súdime, že ich kvalita je naozaj dobrá. GoPro to ale nie je, s tým sa musia majitelia tohto doplnku zmieriť. Nissan navyše veľmi zavádzajúco túto kameru predstavuje ako integrovanú, čo nie je celkom pravda. Integrované je jej napájanie a uloženie, ona sama je však vyberateľná.
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.