Opel sa hrá na Rolls-Royce, niektoré modely si budete môcť individualizovať podľa vlastných prianí.

Zadarmo to ale nebude!
Vydané  Text: 

Koža, drevo či farba podľa vlastného výberu. Aj takého tromfy vyťahujú zväčša prémiové automobilky, ktoré chcú svojim zákazníkom poskytnúť individuálny prístup a možnosť vlastniť jedinečné vozidlo.


Opel tak dostal zaujímavý nápad a práve rozbieha, ako prvý vo svojej triede, program individualizácie vozidiel – Exclusive. Pokusným modelom bude nová vlajková loď značky, Insignia. Na výber je z pätnástich výrazných odtieňov laku. Výber odtieňa by však v budúcnosti mal byť neobmedzený. Podobne ako v Rolls-Royce si tak budete svoj nový Opel môcť nechať nalakovať aj vo farbe svojej obľúbenej košele.


V programe nájdeme aj paket Black. Ten nahradí väčšinu chrómovaných prvkov exteriéru za čierne. Variant Exclusive nie je len programom, ale zároveň akýmsi stupňom výbavy. Exkluzívne nakonfigurovať tak nepôjdu žiadne základné verzie – každý Exclusive bude mať vrcholný infotainment či LED Matrix svetlomety.


Cenník výbavy Exclusive, tak ako aj jednotlivých položiek, nebol pre náš trh ešte zverejnený.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.