Internet sa nevie zhodnúť, kto je na vine. Cyklista alebo kamionista?

Cyklista unikol smrti iba o centimetre. Internet sa teraz háda, kto je na virálnom videu zodpovedný na nehodu.
Vydané  Text: 

Videokamera pripevnená na cyklistickej prilbe zachytila nie úplne ojedinelý stret medzi motorovým vozidlom a cyklistom vo Veľkej Británii. Nikomu sa nič nestalo, ale od cyklistu delili od smrti iba centimetre a jeden zlý pohyb. Kto je na vine, kamionista alebo ten, kto sedel na bicykli a jazdil po korektne vyznačenej trase?

Video, ktoré na YouTube zverejnil istý Simon Burrell iba pred niekoľkými týždňami, vyvolalo búrlivú diskusiu. Video má 240-tisíc zhliadnutí a viac ako 1300 komentárov. Incident sa odohrá v čase 1:08. Je zjavné, že sa odohral práve na mieste, na ktorom sa cesta mierne zužovala a kamionista na pravej strane kabíny nemohol cyklistu vľavo vidieť. Zreteľne vidieť je aj to, že cyklista mierne zmenil svoju trasu smerom ku kamiónu, ktorý sa takisto viac priblížil k okraju vozovky. **Čo si myslíte o vine a nevine účastníkov tohto incidentu?**
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.