Nemaskovaný Seat Arona lietal nad Barcelonou, objektívu sa nevyhol.

Fanúšikovi sa podarilo zachytiť niekoľko snímkov ešte pred oficiálnou premiérou!
Vydané  Text: 

Aj keď sme už všetci približne tušili, ako bude nový kompaktný crossover značky Seat vyzerať, skutočný vzhľad sa odhalil až teraz, a to úplnou náhodou. Arona sa pred pár dňami prevážala vrtuľníkom a všímavému pozorovateľovi sa podarilo zhotoviť niekoľko snímkov.


Čo hovoríme na dizajn? V podstate môžeme povedať, že pôjde o mierne zvýšenú a oplastovanú Ibizu, od ktorej sa veľmi líšiť nebude. Pod kapotou tak môžeme očakávať preplňovaný trojvalcový motor, pravdepodobne 1.0 EcoTSI s mierne zvýšeným výkonom na 115 konských síl. Nebude chýbať ani 1.5 TSI Evo alebo osvedčený naftový agregát 1.6 TDI s tradičnou zvukovou kulisou riečneho parníčka. Tie budú spriahnuté s manuálnou, alebo automatickou prevodovkou DSG.


Hmotnosť vozidla by sa mala pohybovať okolo 1,2 tony, rázvor bude 2 566 mm, teda asi o dva milimetre dlhší ako u Ibizy. Verejnosti sa Arona predstaví na autosalóne vo Frankfurte a do predaja sa dostane koncom tohto roka.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?