Najsilnejšia Octavia všetkých čias RS 245 je v predaji, cena je uletená

Má vôbec najsilnejší motor a z jej ceny sa točí hlava.
Vydané  Text: 

Vzhľad najnovšej RS 245 už síce poznáme od februára, až teraz sa však na Slovensku dostáva do predaja. Cena pritom nie je vôbec zanedbateľná, mohli by ste si za ňu kúpiť dve dobré autá.

Etalón svojej triedy v doteraz najsilnejšej podobe. Octavia RS vyzerá agresívne, dynamicky a od svojej základnej verzie je viditeľne odlišná. Aktuálna verzia RS-ky s číslom 245 sama hovorí počte koní, ktoré je schopný na kolesá posielať štvorvalcový motor 2,0 TSI. V porovnaní s doteraz najvýkonnejšou RS 230 je to nárast o 15 konských síl. Škoda Octavia patrí a ešte dlho bude patriť medzi najpopulárnejšie automobily u nás. Aj napriek tomu, že sa aktuálna podoba štvorokých svetometov nepozdáva každému a pre každodenné používanie je veľmi odvážna, vo verzii RS pôsobí mimoriadne dobrým dojmom. Rozdelené svetlomety zdôrazňujú športový charakter vozidla a spolu s vizuálnymi doplnkami paketu RS zaručene pútajú pozornosť okolia. Vzhľad najnovšej RS 245 už síce poznáme od februára, až teraz sa však na Slovensku dostáva do predaja. Cena pritom nie je vôbec zanedbateľná, mohli by ste si za ňu kúpiť dve dobré autá. Základná cena je 30 020 eur za variant s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou, za 7-stupňový automat DSG si priplatíte celé dve tisícky eur. K dispozícii je aj variant kombi, za ktorý si predajcovia vypýtajú o 850 eur viac.

Vybrané vlastnosti novej Škoda Octavia RS 245 (2017):

* 4-valcový motor 2.0 TSI, max. 245 koní (180 kW), * max. rýchlosť 250 km/h (elektronicky obmedzená), * Full LED predné svetlomety, * LED hmlové svetlomety a TOP LED zadné svetlá, * systém Front Assist s prediktívnou ochranou chodcov, * navigačný systém AMUNDSEN s 8 reproduktormi a rozhraním SmartLink+, * 19-palcové disky XTREME z ľahkej zliatiny, * príplatkový adaptívny podvozok Dynamic Chassis Control (DCC), * elektrohydraulický samosvorný prední diferenciál VAQ,
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.