Nürburgringu vládnu elektromobily! Pozrite si najlepšie časy.

Mýtus o nudných autách na baterky je zdá sa vyvrátený.
Vydané  Text: 

Neuveriteľné! Kto by to pred pár rokmi povedal, že sa z elektrických škatúľ stanú športové automobily. Pôvodne mali zachrániť svet, no automobilky sa rozhodli využiť prirodzené vlastnosti elektromotora k dosiahnutiu ešte vyšších rýchlostí.


Elektrifikácia automobilov je týmto spečatená. NIO EP9 je v súčasnosti najrýchlejším produkčným vozidlom na Nürburgringu, pritom za celé kolo do ovzdušia nevypustilo ani jeden gram CO2. Pri svojom druhom pokuse dokonca vylepšilo svoj čas o 19,22 sekundy. Ide tak o nový rýchlostný rekord – 6: 45.900.


Tu je tabuľka najrýchlejších časov:

1 – NIO EP9 – 6: 45.90 (elektromobil)
2 – Radical SR8LM – 6: 48.00
3 – Lamborghini Huracan Performante – 6: 52.01
4 – Radical SR8 – 6: 56.08
5 – Porsche 918 Spider – 6: 57.00 (hybrid)
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?