Apple nechce, aby ste sa hrali s mobilom! iPhone dostane špeciálny mód pre vodičov.

Americký gigant chce bojovať proti telefonovaniu za volantom.
Vydané  Text: 


Vodiči s telefónmi v rukách spôsobujú čoraz viac nehôd. Proti tomu sa snaží bojovať aj známa americká technologická spoločnosť a do novej verzie mobilného operačného systému vsunula špeciálny mód pre vodičov.


Princíp aplikácie bude relatívne jednoduchý. Pomocou snímačov telefón zistí, či šoférujete a podľa toho sa automaticky aktivuje režim. Počas jazdy sa tak pozastaví zobrazovanie notifikácií, obrazovka bude tmavá a nebude priťahovať vašu pozornosť.


Užívateľ si navyše môže zapnúť automatickú odpoveď na prichádzajúce správy. Keď sa vás budú snažiť zastihnúť, mobil odošle automatickú odpoveď a informuje ostatných, že práve šoférujete. Mód ide samozrejme jednoducho vypnúť. Ak ste napríklad pasažier, stačí kliknúť na ikonu „Im not driving“.


iOS 11 má byť uvedený na jeseň tohto roku ako bezplatná aktualizácia softvéru pre iPhone 5S a novšie modely.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.