Nové TVR uvidíme na blížiacom sa festivale rýchlosti v Goodwoode

Automobilka tvrdí, že to bude bomba!
Vydané  Text: Zdalo sa, že klasická britská značka TVR už nadobro skončí. Ruský investor, ktorý automobilku krátko vlastnil, ju totiž nedokázal postaviť na vlastné nohy. Vzniklo niekoľko pokusov, ktorých predaj nepokryl náklady a od roku 2013 firma vyrábala už len náhradné diely.

Tento rok ale svet motorizmu očakáva veľký návrat. TVR sa opäť rozhodlo naštartovať produkciu a svoju novinku predstaví na festivale rýchlosti v Goodwoode. Podľa najnovších informácií pôjde o dvojmiestne kupé, postavené na klasickej platforme TVR. Pod kapotou by sa mala objaviť V8ička Cosworth, ktorá bude uložená vpredu a vyprodukuje zhruba 400 konských síl. Dizajnér Gordon Murray už budúcim majiteľom poodhalil detaily vo svojom sídle a podľa správ z automobilky by malo byť všetkých 500 kusov z otváracej edície vypredaných.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Spravodajstvo

Podvodníci a zlodeji si vydýchnu. HAKA oficiálne končí po 7 rokoch. Iniciatívu občanov štát prebrať nechcel, vraj kto by to robil

  • HAKA, občianska iniciatíva, ktorá pomáhala hľadať kradnuté vozidlá, končí. Štefan Farkas a Roman Grožaj projektu venovali niekedy aj 12 hodín denne a bez akéhokoľvek financovania.

     Zaujímali nás dôvody, prečo s projektom končia a čo bude nasledovať. Prikladáme archívny rozhovor so zakladateľom Štefanom Farkasom z mája 2019
  • Redakčný špeciál

    Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

  • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

     Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.