Pozor na to, kam otvárate dvere. Najlepšie priamo do frekventovanej cesty! (video)

Najnovšia kompilácia nehôd poukazuje opäť na aroganciu a nepozornosť.
Vydané  Text: 

Asi každý, kto často jazdí, sa už niekedy stretol s nehodou v jej akejkoľvek podobe – či už ako jej priamy účastník alebo svedok. Tieto videá zozbierané do jednej dlhšej kompilácie sú momentálne hitom na YouTube, ľudia si ich radi prezerajú a potom hodnotia, ktorý z účastníkov spravil chybu a ktorý mal konať inak.

Pravda je taká, že od počítača sa komentuje jednoducho, v reálnom svete rozhodujú zlomky sekundy a aj chvíľková nepozornosť. Stačí, aby na mobil prišla esemeska, vodič na sekundu upriamil pohľad na displej a práve vtedy si nejaký šampión zmyslel, že prebehne cez cestu tempom dôchodcu. Na najnovšej kompilácii nehôd nikto neprišiel o život (usudzujeme tak podľa ich vážnosti), poukazuje však na častý a skoro neodmysliteľný problém aj slovenských ciest – aroganciu, nevšímavosť, snáď aj ľahostajnosť. Ľudia skrátka so svojimi autami parkujú kde sa im zachce, hoci aj na frekventovanej ceste, nevšímavo vystupujú zo svojho auta priamo do pruhu s prebiehajúcimi vozidlami, nesledujú značky upozorňujúce na potrebu prednosti alebo jednoducho idú bez rešpektu za svojím cieľom – hoci sa k nemu v dôsledku nehody ani nedostanú včas. Video slečny vystupujúcej z Audi A5 začína od času 00:29. Pozn.: Vo videu nie sú žiadne drastické zábery ani zranenia ľudí.
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.