Seat hľadá názov pre svoje nové SUV. Pomôcť môžete aj vy!

Návrh ale musí spĺňať niekoľko dôležitých podmienok.
Vydané  Text: 

O názve rozhodne široká verejnosť, no nie je to až také jednoduché. Každý nápad totiž musí spĺňať niekoľko dôležitých podmienok. Meno musí súvisieť s geografiou Španielska a zodpovedať hodnotám a vlastnostiam značky. Do úvahy treba vziať aj výslovnosť v rôznych jazykoch.


„Seat sa rozhodol vyzvať každého fanúšika značky, aby navrhol názov nového SUV, ktorý má tvoriť históriu,“ uviedol generálny riaditeľ automobilky Luca de Meo. Zapojiť sa je jednoduché, stačí vyplniť potrebné údaje so súťažným návrhom na stránke automobilky –[www.seat.com/seekingname](http://www.seat.com/seekingname). Námety je možné posielať do 22. júna. Finálny návrh Seat predstaví v septembri počas frankfurtského autosalónu a víťaza na základe hlasovania verejnosti odhalí 15. októbra.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.