Hyundai i30 Fastback spoznáme už budúci rok

Fastback by sa mohol stať štvrtým karosárskym variantom populárnej i30.
Vydané  Text: 

Po tom, čo Hyundai i30 predviedol karosárske prevedenia hatchback a kombi a upútal pozornosť pripravovanou verziou N, zahraničný motoristický magazín zachytil testy pripravovaného Fastbacku. Hyundai i30 patrí k najpredávanejším automobilom v Európe a u nás sa tiež teší priazni verejnosti. Kórejčania skrátka majú recept na dobré autá a dávajú im také cenovky, ktorým je často ťažké odolať. Týka sa to predovšetkým modelov i30 Hatchback a Kombi, verzie N a Fastback by si ceny mohli výrazne nadsadiť. Model i30 N by sa mohol oficiálne predviesť ešte v druhej polovici tohto roka, verzia Fastback počíta najskôr s rokom 2018. Zatiaľ, čo N-kový model bude mať iba dve dvere pre pasažierov, Fastback by ich mal štyri a väčšie rozmery. Techniku budú novinky zdieľať so súčasnými verziami a očakáva sa, že aj po vizuálnej stránke si budú nanajvýš príbuzné. Na motoristickom okruhu však testovanie novinky prebieha s kompletnou kamuflážou. Nebyť fotografií interiéru nápadne pripomínajúcom iné modely značky, iba ťažko by sa dalo posúdiť, že ide práve o Hyundai. Aj napriek kamufláži nachádzame niekoľko detailov, ktoré upozorňujú na príbuznosť s i30 kombi: je to predovšetkým tvar B- a C-stĺpikov a zaoblených zadných svetiel orientovaných horizontálne. Vo variante kombi sa za C-stĺpikom nachádza ešte tretie bočné okno – či bude vo Fastbacku zachované, môžeme zatiaľ iba hádať.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.