Testy

VIDEOTEST: Opel Astra s trojvalcom a CVT prevodovkou? Táto kombinácia nám zamotala hlavu

Modernizovaný Opel Astra K neprináša výrazné dizajnové zmeny. Aj naďalej však ponúka výbavu z vyšších tried za rozumnú cenu (Matrix svetlomety, AGR sedadlá). Prekvapením je integrácia nových pohonných agregátov od General Motors, ide pritom o výhradne trojvalcové agregáty 1.2 a 1.4 Turbo kombinované s manuálnou alebo automatickou prevodovkou CVT. Pri vhodnej kombinácii motora a výbavy sa z modelu Astra stáva jedno z najlepších rodinných áut do 15 000 eur na trhu, ktoré vyniká komfortom, spotrebou aj bezpečnosťou.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

OSRAM: Aké vlastnosti by mal mať ideálny kompresor?
Magazín

Aké vlastnosti by mal mať ideálny kompresor?

Správny tlak v pneumatikách je nielen zárukou bezpečnosti, ale aj predlžuje životnosť pneumatík a ovplyvňuje spotrebu paliva. Hoci niektorí vodiči stále hustia pneumatiky ručne alebo pomocou nožnej pumpy, je oveľa pohodlnejšie používať elektrický kompresor.