Testy

Prvá jazda s Nissanom Qashqai - Omladený bestseller

Prvá jazda s Nissanom Qashqai - Omladený bestseller

Qashqai návštevu plastického chirurga nezaprie. Zapracovalo sa najmä na prednej časti, ktorú zdobí nová, širšia maska v tvare V, rozšírili sa aj hlavné svetlomety, ktoré môžu prvýkrát využívať plnú LED technológiu so svietením do zákrut. Aj zadné svetlá používajú diódy s 3D efektom.

Prvá jazda s Nissanom Qashqai - Omladený bestseller


Nissan sa pri modernizácii zameral najmä na podvozok a riadenie. Ako prvý sme vyskúšali diesel s objemom 1,6 litra s pohonom všetkých kolies, manuálnou prevodovkou a s novou vrcholnou výbavou Tekna+. Mäkšie odpruženie a novo nastavené tlmiče skutočne aj na devätnásťpalcových kolesách zlepšili predtým kritizovaný komfort odpruženia. Qashqai sa suverénnejšie vyrovnáva najmä s ostrými krátkymi nerovnosťami a menší je aj hluk od podvozka. Napriek tomu by sme uvítali ešte väčší rozdiel oproti aktuálnej verzii. Čiastočnou satisfakciou je presadnutie do benzínovej 1.6, ktorá obúva o palec menšie ráfiky. V porovnaní s naftovou štvorkolkou je pohodlnejšia a tichšia, ale aj agilnejšia. Organizátori naplánovali trasu, pre rodinný crossover možno netypicky, cez zakrútené cestičky Viedenského lesa. Kým diesel s pohonom 4 x 4 na nich pri športovejšej jazde prechádzal veľmi skoro do pomerne citeľnej nedotáčavosti, benzínový brat odolával odstredivým silám lepšie. No niekedy by sme si priali lepšiu trakciu prednej poháňanej nápravy.

Prvá jazda s Nissanom Qashqai - Omladený bestseller

To sú však situácie, do ktorých sa typický zákazník často nedostane. Skôr uvíta nových asistentov ako inteligentné núdzové brzdenie s detekciou chodcov či Rear Cross Traffic Alert, varujúci pri vyparkování pred blížiacimi sa autami. Na jar budúceho roka bude k dispozícii aj komplexný systém ProPilot umožňujúci poloautonómnu jazdu. Nissan sľubuje aj lepšie materiály v kabíne. S verdiktom si budeme musieť počkať na nižšie verzie, na prezentácii bola väčšina áut v špičkovej verzii Tekna+ s čalúnením kožou Nappa s ozdobnými švami, ktorá pôsobí naozaj luxusne.

Prvá jazda s Nissanom Qashqai - Omladený bestseller

Zdá sa, že Nissan svojich zákazníkov dobre pozná. Tí existujúci budú s modernizovanou verziou spokojní. Čiastkové vylepšenia novinky môžu prilákať aj nových. Na trh sa omladený Qashqai dostane na konci júla.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Magazín

Cesta k udržateľnosti so spoločnosťami Shell a Hyundai

Na cestu udržateľnosti sa vydáva čoraz viac vodičov. Aj keď jazdia autom, vyberajú si výrobky, ktoré čo najmenej zaťažujú životné prostredie a našu planétu. Dnešní spotrebitelia očakávajú, že známe značky budú ponúkať udržateľné alternatívy výrobkov a služieb. Preto spoločnosti Shell a Hyundai spojili svoje sily a prišli s radom mazív Shell Helix Ultra AH 0W, ktoré sú uhlíkovo neutrálne.