Magazín

Poznáme výsledky UX Art Car: zvíťazil Lexus UX „kvetinovou“ karosériou z papiera

Pozoruhodné jednofarebné dielo získalo cenu verejnosti v konkurencii šiestich predložených výtvarných projektov prezentovaných spoločnosťou Lexus Spain na webových stránkach pre zákazníkov.

Snímky vozidla, zachytávajúce mimoriadne detaily hotového diela, boli zhotovené na nádvorí klubu Alma v Madride. Výtvarníci Jordi Iranzo a Angela Montagudová z Clap Studia pracovali na vozidle počas jedného mesiaca, pričom sa inšpirovali kľúčovými kvalitami modelu UX, medzi ktoré patria technológie, dizajn, inovácie a pozornosť venovaná každému detailu.

Clap Studio sa pokúsilo vyjadriť podstatu sveta v dokonale harmonickom spolužití človeka s prírodou. „Naším konceptom je zenová záhrada, ktorá reprezentuje určitý duševný stav: pokoj a rýdze uvedomenie,“ vysvetlili.

Tradičná japonská záhrada spája neviazaný a náhodný charakter prírody, ktorá si vždy nájde cestu k rastu, s precíznymi a magickými kvalitami privedenými k dokonalosti ľudskou rukou: symetriou, technológiami a inováciami.

Lexus v našej zenovej záhrade reprezentuje dokonalú harmóniu, ktorá je spojením prírody, technológií a inovácií. Ľudské dielo predstavujúce geometrické krivky a bezchybnú symetriu, pokryté rastlinným životom,“ uviedol Iranzo.

Použili sme papier, dôležitý prvok japonskej kultúry, pokrývajúci exteriér vozidla v podobe kveteny a prinášajúci objem tomuto vozidlu. Ďalšou kľúčovou kvalitou japonského umenia a dizajnu je svetlo, ktoré v tomto prípade premieňa Lexus UX na živú vec. V závislosti od polohy, tónu a intenzity svetla sa počas dňa tvoria stále iné štruktúry a farby,“ opisuje Montagudová.

Do súťaže sa prihlásili aj projekty výtvarníkov pôsobiacich v mestách Bilbao, Madrid, Seville, Murcia a Barcelona.

Všetky prihlásené projekty sú k dispozícii na nahliadnutiu na stránkach lexusauto.es/estilolexus/lexusuxartcar.

Umenie ako inšpirácia

Lexus UX Art Car je výtvarný projekt spoločnosti Lexus Spain s cieľom prepojiť značku s originálnymi výtvarnými dielami prostredníctvom národnej súťaže, ktorej víťaz získava možnosť prezentovať sa na medzinárodnej scéne.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Indian Springfield Dark Horse
Testy autoškoly

Test Indian Springfield Dark Horse: Dobrodružná Amerika

Predstavy ľudí o Amerike majú mnoho podôb. Od opálených tiel na plážach v Miami, cez bohatých obchodníkov v New Yorku, až po fi lmové celebrity v Los Angeles či bezbrehú zábavu v Las Vegas. Medzi tým sú nekonečné priestory, ktoré v predstavách križujú chlapíci na motocykloch. Presne k tejto poslednej predstave sa hodí aj náš spoločník Indian Springfield Dark Horse.