Prvý pohľad na nový Seat Ibiza

Aktuálna Ibiza je už v druhom polčase svojho životného cyklu a tak konštruktéri intenzívne pracujú na jej nástupcovi. Ako by mohol vyzerať naznačuje prvá oficiálna skica.
Vydané  Text: 

Podobné aktivity zväčša predznamenávajú blížiacu sa premiéru, v tomto prípade je však všetko inak, pretože do odhalenia novej, v poradí už piatej generácie ostáva ešte relatívne dosť času. Vôbec najpopulárnejší model španielskej značky, s predajmi presahujúcimi päť miliónov kusov, sa tento rok dožil tridsiatky a prvá kresba je súčasťou osláv, ktoré automobilka organizuje. Obrázok napovedá, že nová Ibiza dostane výrazne ostrejšie tvarovanú karosériu a bude tak pôsobiť podstatne temperamentnejšie, až agresívnejšie než súčasná verzia. Pri pohľade spredu a zozadu je tiež zreteľný motív písmena „X“, vytvorený ventilačnými otvormi v nárazníku, resp. štruktúrou koncových svetiel, ktorý zmenený charakter auta ďalej zvýrazňuje. Nasledujúca Ibiza by mala stáť, podobne ako súrodenci VW Polo a Audi A1, na skrátenej koncernovej platforme MQB, čomu bude zodpovedať aj ponuka motorov. Jej premiéra sa očakáva v roku 2016, so začiatkom predaja v závere toho istého roka.
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.