TRH

Elektromobil ako najhoršia investícia? Ich ceny sa na Slovensku prepadli o ďalších 7 000 eur

V júni bolo na trhu ponúkaných 56 181 áut, ktoré mali najazdených najčastejšie 170 000 km a boli desať rokov staré. Ceny ojazdených elektromobilov klesajú najrýchlejšie spomedzi všetkých vozidiel.

Vydané  Text:  TS AURES Holdings

Už začiatkom roka dosiahli ceny ojazdených áut na Slovensku svoje maximum a postupne klesajú. V júni sa cena dostala už na 8 900 eur. To predstavuje pokles oproti januáru o 900 eur. Klesá aj cena najobľúbenejších Škodoviek, ako je Octavia alebo elektrický Enyaq.

 „Hoci ekonomická situácia nielen na Slovensku, ale aj v Európe nie je zďaleka stabilizovaná, sekundárny automobilový trh sa postupne dostáva z krízy, a to aj napriek miernemu poklesu v ponuke, ktorý pozorujeme posledný polrok. Ceny ojazdených áut dosiahli už začiatkom roka svoje maximum a postupne klesajú, a to vďaka poklesu cien hlavne u najžiadanejších áut ako je napríklad Škoda Octavia alebo aj trebárs Enyaq,“ hovorí Petr Vaněček, co-CEO AURES Holdings.

Poklesli aj ceny pri drahších modeloch áut. Napríklad BMW X5 mohli záujemcovia na celom slovenskom trhu zohnať najčastejšie o tristo eur lacnejšie ako v januári. Aj u slovákmi obľúbenej Škody Octavia cena za posledný mesiac klesala. „Najdrahšia Škoda Octavia bola tento rok v apríli, keď stála najčastejšie 8 150 eur, v júni cena klesla už na necelých 7 990 eur,“ doplnil Petr Vaněček.

Inzercia

Advertisement

 

ĎALŠÍ POKLES

Pokles cien je badateľný aj pri elektromobiloch a hybridoch. Tie maximum dosiahli vo februári, keď sa elektromobily dali zaobstarať za 36 700 eur a hybridy za 26 300 eur. V júni už bola stredná hodnota ceny BEV nižšia o 6 705 eur a pri hybridoch o 2 125 eur. Pokles ceny týchto vozidiel korešponduje prevažne s rastúcou ponukou. „Širšia ponuka pozitívne ovplyvňuje cenu áut, čo je s ohľadom na rastúci dopyt vítané. 

OBĽÚBENCI

V júni boli na slovenskom trhu najviac ponúkané modely áut Škoda Octavia, Volkswagen Golf, Škoda Fabia, Škoda Superb, Volkswagen Passat, BMW 3, Audi A4 alebo Audi A6. Z farieb dominovali štandardne strieborná, biela, čierna, červená, modrá a šedá.

 

Inzercia

Inzercia

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Autoviny.sk + auto motor a šport (@automotorasport)

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


ODPORÚČANÉInzercia

Advertisement