NOVÝ MODEL

Renault zverejnil slovenské ceny nového SUV RAFALE. Prvé kusy budú na Slovensku už o zopár týždňov

Renault Otvára objednávky na Rafale vo verzii E-Tech full hybrid, nové vlajkové kupé SUV značky.

Renault Rafale E-Tech full hybrid bude k dispozícii v dvoch stupňoch výbavy: Techno a Esprit Alpine s účinným hybridným pohonom s výkonom 200 k.
Cena Renault Rafale E-Tech full hybrid sa bude začínať na 39 900 € s DPH pre úroveň výbavy techno a 43 900 € s DPH pre úroveň výbavy esprit Alpine.
Vydané  Text: 

Otvoriť fotogalériu

Rafale, jeden z pilierov stratégie Renaulution, bol predstavený v júni 2023 na parížskom leteckom veľtrhu v Le Bourget vo Francúzsku. Tento model symbolizuje posun značky smerom nahor a zdôrazňuje jej schopnosť osloviť všetky typy zákazníkov.

Renault Rafale s revolučným dizajnom kupé SUV prináša nevídaný pôžitok z jazdy vďaka vysoko účinnému hybridnému pohonu a podvozkovej platforme, do ktorej inžinieri vložili to najlepšie zo svojej vášne a skúseností.

Odvážne SUV kupé

Plne hybridný Renault Rafale E-Tech je 4,71 m dlhý, 1,86 m široký a 1,61 m vysoký, založený na platforme CMF-CD, ktorá bola navrhnutá tak, aby vyhovovala všetkým typom elektrifikácie.

Vďaka svojmu dynamickému dizajnu a silnej osobnosti Renault Rafale, podľa slov automobilky, ponúka bezkonkurenčné potešenie z jazdy. Je to potešenie, ktoré zdieľajú všetci cestujúci, ktorí využívajú veľkorysý priestor na palube a inovatívne prvky interiéru.

Priestor pre cestujúcich v druhom rade sedadiel je veľmi pohodlný, s priestorom pre kolená 302 mm. Priestor pre pasažierov nad hlavou na zadných sedadlách je na úrovni 880 mm. Je zachovaný v dostatočnom meradle aj napriek karosérii pripomínajúcej kupé.

Tvar karosérie neovplyvnil ani batožinový priestor. Ten má objem 627 litrov. Mimoriadne inovatívnym prvkom je panoramatické strešné okno Solarbay® s elektronicky nastaviteľnou priehľadnosťou, navrhnuté technológiou PDLC (Polymer Dispersed Liquid Crystal). Stupeň priehľadnosti sa dá jednoducho nastaviť hlasom cez Google Assistant alebo pomocou ovládacieho tlačidla.

Inzercia

Inzercia

Nový RENAULT RAFALE: Kedy príde k nám, koľko bude stáť a prečo je považovaný za najlepšie auto značky?

Pohon

Vďaka výkonnému a úspornému hybridnému pohonu s výkonom 200 k a viacrežimovej automatickej prevodovke je Renault Rafale E-Tech full hybrid na špičke svojho segmentu z hľadiska dojazdu (až 1 100 km), spotreby paliva a emisií CO2 (4,7 l/100 km a 105 g CO2/km).

Precíznosť podvozkovej platformy zabezpečuje bezkonkurenčné jazdné emisie. Tieto emisie zvyšuje pokročilý systém riadenia všetkých kolies Renault 4CONTROL. Tento systém riadenia zadných kolies, ktorý je štandardne k dispozícii vo výbave esprit Alpine, výrazne zlepšuje ovládateľnosť pri preplietaní sa mestom alebo pri prejazde zákrutami vo vyšších rýchlostiach.

Multimediálny systém openR link odstraňuje bariéry medzi digitálnym svetom vonku a v kabíne, zmieňuje sa importér v tlačovej správe.

Multimediálny systém obsahuje integrovaný systém Google Android Automotive a dá sa používať ako smartfón. Systém openR link poskytuje aj integrované služby Google Automotive, vďaka ktorým máte na dosah ruky navigáciu Google Maps, integrovaného hlasového asistenta Google Assistant a viac ako 50 aplikácií (v závislosti od krajiny) dostupných na Google Play.

Koncom roka sa Renault Rafale dočká nového, výkonnejšieho motora E-Tech 4×4 s výkonom 300 koní, ktorý poskytne ešte viac potešenia z jazdy. Táto verzia bude vybavená dodatočným elektromotorom na zadnej náprave a bude využívať aj špecifické nastavenie podvozku.

Slovenské ceny

Cena Renault Rafale E-Tech full hybrid sa bude začínať na 39 900 € s DPH pre úroveň výbavy techno a 43 900 € s DPH pre úroveň výbavy esprit Alpine.

Zmluvná záruka Renault je na  5 rokov/150 000 km a navýšenie krytia záruky na 200 000 km stojí cenníkových 669 €.

Cenník zahŕňa aj ponuku na servisné zmluvy:

  • servisná zmluva EASY SERVICE, pravidelné servisné prehliadky predpísané výrobcom – 5 rokov/100 000 km za 999 €
  • a servisná zmluva EASY SERVICE, pravidelné servisné prehliadky predpísané výrobcom – 5 rokov/150 000 km za 2 199 €.

» Cennik na stiahnutie: Renault Rafale E-tech full hybrid (PDF)ODPORÚČANÉ