Hybridná Kia Optima technikou pripomína Audi

Pri druhom pokuse o presadenie hybridu v strednej triede použije Kia naftový motor a trochu neobvyklý akumulátor.
Vydané  Text: 

Koncept Kia Optima T-Hybrid (turbo hybrid) poháňa aktuálny vznetový motor CRDi s objemom 1,7 l s prepĺňaním turbodúchadlom, ktorý je spárovaný s malým elektromotorom napájaným pomocou oloveno-uhlíkovej batérie s napätím 48 V. Pri nízkych rýchlostiach a pri jazde ustálenou rýchlosťou dokáže poháňať koncept Kia Optima T-Hybrid v čisto elektrickom režime, pričom počas spomaľovania sa dobíjajú batérie. Konštruktéri zvolili pre hybridný pohon oloveno-uhlíkové batérie, ktoré na rozdiel od lítiovo-iónových nevyžadujú aktívne chladenie a na konci životnosti sa jednoduchšie recyklujú. Systém taktiež umožňuje okrem konvenčného turbodúchadla montáž inovatívneho elektrického kompresora určeného pre motor CRDi, čo sa pozitívne prejaví na vyššom výkone a krútiacom momente v celom spektre otáčok. Elektrický kompresor pomáha zvyšovať krútiaci moment a zlepšovať reakcie motora predovšetkým pri nízkych otáčkach, podobné riešenie využíva aj [Audi](http://www.autoviny.sk/novinky/7952-audi-zvysuje-napatie). Systém pohonnej jednotky sa nachádza vo fáze vývoja, preto nie sú potvrdené žiadne údaje o výkone ani spotrebe konceptu Kia Optima T-Hybrid. Konštruktéri spoločnosti Kia Motors si za cieľ vytýčili podstatné zníženie emisií CO2, zníženie spotreby paliva a zvýšenie výkonu v rozmedzí od 15 do 20 % pre ľubovoľný model, ktorý bude vybavený touto novou pohonnou jednotkou.
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?