Suzuki dodalo už štyri milióny Swiftov

Koncom tohto leta bol dodaný už štvormiliónty kompaktný Suzuki Swift, na Slovensku sa doteraz predalo desať tisíc kusov.
Vydané  Text: 

Swift prvej generácie uviedla japonská automobilka Suzuki Motor Corporation ako strategický model v roku 2004. Z doterajšieho celosvetového odbytu Swiftu pripadá na Európu 19-percentný a na Japonsko 11-percentný podiel. Swift získal titul auto roka a ďalšie ocenenia nielen v Japonsku ale aj ďalších krajinách takmer po celom svete. Suzuki Swift najnovšej generácie vyrábajú nielen japonské závody Suzuki Motor Corporation. V súčasnosti ho produkujú v ôsmich krajinách, vrátane Maďarska. Je obľúbeným vozidlom vo viac ako 140 štátoch. Na Slovensko prináša radosť z jazdy doposiaľ 9682 dodaných športových a elegantných Swiftov (od roku 2004). Najväčšej obľube sa teší výbava GLX a farby červená a modrá. **Dôležité míľniky modelu Swift** **Nov. 2004:** Začiatok výroby prvej generácie Swiftu ako celosvetovo strategického modelu a uvedenie na japonský trh **Feb. 2005:** Začiatok výroby v Maďarsku **Máj 2005:** Začiatok výroby v Indii **Jún. 2005:** Začiatok výroby v Číne **Nov. 2005:** Swift získal ocenenie Auto roka 2006 od kritikov a žurnalistov RJC a špeciálne ocenenie auto roka 2005 a 2006 v Japonsku **Máj 2007:** Začiatok výroby v Malajzii **Jún. 2008:** Celosvetová produkcia modelu dosiahla jeden milión kusov **Sept. 2010:** Nový Swift (druhá generácia) uvedený na trh v Japonsku **Nov. 2010:** Nový Swift získal ocenenie Auto roka 2011 od poroty a žurnalistov RJC **Jan. 2011:** Celosvetový predaj modelu dosiahol dva milióny kusov **Nov. 2009:** Začiatok výroby v Pakistane **Mar. 2012:** Začiatok výroby v Thajsku **Jan. 2013:** Celosvetový predaj modelu dosiahol tri milióny kusov **Jan. 2014:** Začiatok výroby vo Vietname **Aug. 2014:** Celosvetový predaj modelu dosiahol štyri milióny kusov
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.