Aktuality

Nové Volvo XC90 bude elektrické, potvrdzujú to prvé neoficiálne snímky

Nové Volvo XC90 pokračuje v dizajne súčasnej generácie, najvýraznejšou zmenou je uzavretie prednej masky chladiča. Tú pravdepodobne potrebovať nebude, pretože pôjde o čisto elektrické vozidlo. Celkový štýl exteriéru nebude výrazným odklonom od toho, čo už dobre poznáme. Bonusom majú byť nejaké dizajnové prvky z modelov Polestar. Pre nový model sú určené tiež vysúvacie kľučky dverí a inovované stvárnenie tradičných vertikálnych zadných svetlometov.

Volvo uviedlo, že vozidlo novej generácie dostane skutočný názov a nie alfanumerické označenie. Značka vlastnená Geely uviedla, že prvé písmeno bude samohláska, pričom niektoré správy tvrdia, že XC90 bude premenovaný na Embla. Nedávne prihlásenie ochrannej známky však ukazuje, že Švédi prijali zákonné opatrenia na registráciu EXC90.

Možno sa novozaregistrovaný názov bude používať pre súčasný model, pretože Volvo plánuje pokračovať v jeho výrobe. Dokonca pripravuje jeho ďalší facelift, ktorý by mohol prísť spolu s čisto elektrickým derivátom, ktorý by sa volal EXC90. V tejto chvíli však nie je nič oficiálne a z našej strany sú to všetko špekulácie v snahe rozlúštiť záhadu.

Volvo XC90
Zdroj: Kolesa.ru

Medzitým čerstvé patentové obrázky odhaľujú veľkú časť interiéru, aj keď mu chýbajú niektoré časti. Napriek tomu môžeme ľahko povedať, že SUV bude mať infotainment orientovaný na výšku a kontinuálny dizajn vetracích otvorov. Bočné ramená volantu naznačujú, že bude obsahovať kapacitné dotykové tlačidlá, zatiaľ čo „plávajúca“ stredová konzola ponúka dostatok úložného priestoru pod ňou.

Volvo XC90

Je potrebné poznamenať, že XC90/Embla novej generácie bude len dočasným vlajkovým SUV, pretože Volvo pripravuje ešte väčší model XC100 (v skutočnosti bude mať iný názov), ktorý by mal nadviazať na koncept Recharge z roku 2021. A, samozrejme, pôjde tiež o elektrické auto ako súčasť ambícií spoločnosti úplne vyradiť spaľovacie motory do konca tohto desaťročia. Volvo bolo medzi prvými výrobcami automobilov, ktorí oznámili plány na postupné vyraďovanie ICE z prevádzky s cieľom prejsť na elektromobily.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?